В ІФНТУНГ стартувала Міжнародна науково-технічна конференція "Нафтогазова галузь: Перспективи нарощування ресурсної бази"

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу стартувала Міжнародна науково-технічна конференція "Нафтогазова галузь: Перспективи нарощування ресурсної бази". Науковий захід об’єднав своєю проблематикою відомих вітчизняних та іноземних науковців, вчених та фахівців академічних, науково-дослідних і проектних інститутів, закладів вищої освіти, геологорозвідувальних, бурових, видобувних, газонафтотранспортних підприємств та підприємств зберігання нафти і газу.

Організатор масштабного наукового форуму — Інститут геології та геофізики ІФНТУНГ. Конференція відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Державної служби геології та надр України, НАК «Нафтогаз України», ДТЕК Нафтогаз, НАК «Надра України», ДГП «Укргеофізика», Державна комісія України по запасах корисних копалин, Спілка геологів України.

Відкриваючи конференцію, директор Інститут геології та геофізики Омельченко В. Г. оголосив програму роботи конференції та відзначив її масштабність, адже передбачається 120 доповідей на конференції. Валерій Григорович зазначив, що крім вітчизняних вчених у конференції задіяні учасники Гірничо-металургійної академії ім. С. Сташиця в Кракові (Польща), Науково-дослідного інституту нафти і газу (Польща), Технічного університету, м. Кошице (Словаччина), Технічного університету, м. Острава (Чехія), Університету Мішкольца (Угорщина), Університету нафти і газу м. Плоєшті (Румунія), Технічного університету Клуж-Напока (Румунія).

Із вітальним словом до до учасників та гостей конференції  звернувся проректор з наукової роботи, проф. Чудик І. І., який відзначив її важливість для розвитку нафтогазової галузі, котра потребує сьогодні нарощування обсягів геологорозвідувальних робіт для прирощення ресурсів вуглеводнів. Тому великі сподівання у цьому плані покладені на геологію та геофізику. Фахівцям у цій галузі потрібно об’єднатись для пошуку нових ефективних шляхів нарощування бази енергетичних ресурсів, розширення зв’язків між ученими різних країн, налагодження тіснішої співпраці між навчально-науковими закладами та виробничими підприємствами. Також присутніх привітала директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації Табанець Ж. П.

Тематика конференції охопила низку актуальних проблем: пошуки та розвідка родовищ нафти і газу, нетрадиційні джерела вуглеводнів; геофізика промислова та розвідувальна, геоінформаційні системи; нафтогазова справа (буріння свердловин, видобування та транспортування нафти і газу); загальна та регіональна геологія осадових басейнів; Геолого-економічна оцінка та моделювання родовищ корисних копалин; гідрогеологія, інженерна геологія, геоекологія та екологічна безпека; актуальні питання нафтогазової енергетики та підготовка кадрів.

Зазначимо, що у рамках конференції заплановані також наступні події: презентація компанії ТОВ «Везерфорд Україна», презентація компанії ДТЕК Нафтогаз, презентація Спілки геологів України на тему: "Дитячо-юнацький геологічний рух".

Конференція триватиме до 25 травня 2018 року.

 

 

Українська