Поетичний флешмоб у рамках Міжнародного мистецького фестивалю «Карпатський простір»

5 травня 2017 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за ініціативи  Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА  та організації  Центру культури і дозвілля студентів ІФНТУНГ  (директор – Заслужений працівник культури України В. Литвиненко), та кафедри філології та перекладу ІГПДУ відбувся  поетичний флешмоб у рамках Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір». Це перший Міжнародний проект такого високого рівня, який має на меті об’єднати країни Карпатського регіону через культуру і мистецтво та стати майданчиком для щорічних зустрічей з виконавцями, публікою, майстрами, митцями, дипломатами, політиками цих країн.

Викладачі і студенти ІФНТУНГ теж долучились до участі у фестивалі «Карпатський простір» поетичним флешмобом, підтримуючи таким чином гасло заходу, що «мистецтво є універсальною мовою та ефективним засобом комунікації». Невипадково для читання було обрано поезію Івана Франка – знакового поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського і політичного діяча, титана думки та праці, виразника мультикультурного пласта українства. До слова, великий Каменяр був знавцем багатьох мов світу.

Розпочався захід із виступу доцента кафедри філології та перекладу Венгринюк М. І., яка запросила охочих взяти участь в акції – прочитати улюблені рядки поезій Франка. Найбільш активними виявились студенти. Полум’яну політичну і патріотичну, а також ліричну поезію читали Cірман С. (ФІЛ-16-1),   Хоронжук Д. (ПФ-14-1), Кіцнак І. (ПФ-14-1), Відняк Н. (ПЕ-14-1), Городецька В. ( ПФ-14-1),  Дмитраш Б. (ПФ-14-1), Шелефонтюк О. (ГКЗ-15-1). Декламували вірші Франка й студенти-іноземці університету: Какієка Ф. (АКП-16-2), Табу М. (АКП-16-2), Баруш А. (АКП-16-2), Едемеконг Д. (НБ-16-і).   Родзинкою заходу стала пісня «Човен» на вірші поета,  яку виконала студентка Сумер Анна-Марія (АТ-13-1).

Під час флешмобу до уваги присутніх працівники НТБ ІФНТУНГ експонували тематичну виставку, представлену літературною спадщиною Івана Франка та науково-літературною критикою його творчості.