В ІФНТУНГ відзначили День української писемності та мови

9 листопада 2016 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась низка заходів, присвячена Дню української писемності та мови. У великій залі організатори - кафедра філології та перекладу й Інститут економіки та управління в нафтогазовому комплексі (директор - Гораль Л. Т.), зібрали студентів, викладачів, працівників університету – всіх, хто любить і шанує українське слово.

Розпочалось свято традиційним радіодиктантом, до написання якого викладачі кафедри філології та перекладу Мельник О. М. та Венгринюк М. І. залучили студентів груп ЕК-16-1, МН-16-1, ЕКО-16-1. Крім того, в стінах університету звучала висока українська поезія, яка об’єднала класиків і сучасників. Свої прекрасні вірші читав поет, голова Івано-Франківського осередку НТШ, завідувач кафедри математики ІФНТУНГ, проф. Василь Мойсишин. У виконанні студентів-перекладачів прозвучали вірші зі збірки «Зів’яле листя» Івана Франка.

Родзинкою заходу стала зустріч з Марією Ткачівською, українською письменницею, поетесою, завідувачем кафедри іноземних мов і перекладу ПНУ ім. Василя Стефаника. У своєму, як завжди, емоційному виступі вона пропагувала українське слово, хоча має у своєму доробку й книги німецькою мовою.

Були підведені підсумки першого етапу мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка «Не згубіть Україну свою», проведеного кафедрою філології та перекладу (зав. кафедри – проф. Когут О. В.)  Інституту гуманітарної підготовки та державного управління університету (директор – проф. Дзвінчук Д. І.). З вітальним словом виступила викладач кафедри філології та перекладу, доц. Якібчук М. В., оголосивши присутнім переможців:

І місце - Широка Христина (МН-16-1);

ІІ місце - Николайчук Оксана (ФІЛ-16-1), Дубчак Тетяна (ТЗ-16-1), Губернюк Людмила (МО-16-1);

ІІІ місце - Самборська марта (ІП-16-1), Константюк Ірина (ЕК-16-1), Ярославцева Марина (ПФ-15-1).

Окремо відзначили твір Андрусяк Богдани (ЕК-16-1) та роботу Калатурного Антона (ІП016-1). Урочисто вручив нагороди - похвальні листи переможцям професор Василь Мойсишин. Завершила свято завідувач кафедри філології і перекладу ІФНТУНГ Когут О. В., відзначивши, що  такі заходи сприяють вихованню поваги до українських мовних традицій, підвищенню рівня мовної освіти студентів.