Міжнародний день перекладача 2016

Вже стало хорошою традицією для студентів та працівників Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу 30 вересня святкувати Міжнародний день перекладача. Людей, у чиї обов'язки входить здійснення різних видів перекладу, усією планетою стали вшановувати лише 25 років тому. У 1991 році день 30 вересня за ініціативи Міжнародної Федерації Перекладачів був обраний датою проведення Міжнародного дня перекладачів. Виникає цілком логічне запитання: чому саме кінець першого осіннього місяця? Відповідь на нього слід шукати в історії. Справа в тому, що 30 вересня 420 року пішов з життя перекладач, письменник і глибоко віруюча людина, згодом віднесений до лику святих - Ієронім Стридонский. Пізніше Церква «призначила» його небесним покровителем перекладачів, здатним надати допомогу в нелегкій, але цікавій праці товмачів – за умови щирої віри, зрозуміло.

Кафедра філології та перекладу здійснює підготовку дипломованих спеціалістів у галузі перекладу. Співробітники кафедри – це фахівці зі значним професійним досвідом, ґрунтовною теоретичною та практичною підготовкою, автори монографій, підручників, навчальних посібників, наукових праць. Своє напутнє слово студентам дало керівництво ІФНТУНГ, зокрема Мандрик О. М. (проректор з науково-педагогічної роботи), Кісіль М. В. (заступник директора інституту гуманітарної підготовки та державного управління) та Когут О. В. (професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри філології та перекладу), які побажали майбутнім перекладачам впевнено долати труднощі, творчого натхнення, непереборного прагнення до щоденного вдосконалення, невичерпної енергії і нових творчих звершень.

Протягом свята студенти-перекладачі всіх курсів демонстрували свою творчість у світлі обраної майбутньої професії: читали вірші власного перекладу, танцювали, ставили сценки, не обійшлося свято й без англомовних пісень та жартів, чим дуже потішили гостей. В цілому свято пройшло у дружній та веселій, можемо сказати, навіть домашній атмосфері, і студенти продемонстрували всі різнобарвні сторони обраної ними професії та свої численні таланти, а також показали прекрасні знання іноземних мов, які їм допомагають здобувати висококваліфіковані викладачі. Студенти ІФНТУНГ вже вкотре доводять, що в університеті навчаються не лише освічені, а й творчі особистості, які в майбутньому зможуть у будь-якій ситуації довести свою професійність.

Впевнені, що ті, хто обрав шлях професійного перекладача, розуміють, що без їх праці безліч кінокартин, книг, наукових відкриттів, тощо просто загубилися б в інформаційному просторі. Саме професійні перекладачі, які забезпечують взаєморозуміння між різними мовами і народами, підтримують гармонію спілкування і цілісність світосприйняття нашої цивілізації.