Інститут інформаційних технологій відкрив дві високотехнологічні лабораторії

Цьогорічний День університету ознаменувався відкриттям в Інституті інформаційних технологій (ІІТ, директор – доц. Чигур І. І.) двох навчально-дослідницьких лабораторій при кафедрі інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем (ІТТС, зав. кафедри – проф. Заміховський Л. М.), а саме автоматизованих систем керування та промислових телекомунікацій «Phoenix-Contact» та Smart-технологій на базі обладнання корпорації «Honeywell». На відкритті лабораторій були присутні гості від ТОВ «ФЕНІКС КОНТАКТ» – Катерина Літвінко (менеджер з маркетингу) та Роман Малик (регіональний представник компанії), іноземного підприємства «Хоневелл Україна»  –  Трокоз Г.А. (заст. генерального директора компанії), від «Укртрансгаз» – Назаренко І. В. (директор департаменту автоматизації і зв’язку).

Варто зазначити, що створення лабораторії автоматизованих систем керування та промислових телекомунікацій «Phoenix-Contact» відбулось в рамках програми TEMPUS (TATU – тренінги по технологіям автоматизації для України) та на підставі тристоронньої угоди між ІФНТУНГ, німецьким концерном «Phoenix-Contact», який славиться продукцією, системами та рішеннями у галузі електротехніки, електроніки та автоматики, і ТОВ «ФЕНІКС КОНТАКТ». Ця лабораторія передбачає членство ІФНТУНГ в Міжнародній освітній мережі «EduNet» концерну «Phoenix-Contact», користувачами якої є 70 навчальних закладів з 23 країн світу. Завдяки отриманому від німецького концерну обладнанню студенти зможуть вивчати сучасні технології, здійснювати курсові та дипломні проектування, які використовуються для підприємств нафтогазового комплексу, а фахівці –  пройти перепідготовку для роботи зі спеціальним обладнанням фірми. Більше того, освітній ресурс «EduNet» пропонує широку палітру конкурсних проектів для розробників, що працюють на базі обладнання концерну «Phoenix-Contact». Презентував лабораторію доцент кафедри ІТТС Николайчук М. Я. Представники німецького концерну у своїх виступах підкреслили, що таким чином концерн «Phoenix-Contact» робить свій внесок у майбутнє української вищої освіти і промисловості, бо відкриття лабораторії виведе навчально-методичну роботу університету на новий рівень, а науковцям університету надасть потенціал для проведення науково-дослідницьких робіт та розвитку науки в Україні.

Цілковиту підтримку кафедрі ІТТС ІФНТУНГ при створенні лабораторії Smart-технологій надала американська корпорація «Хоневелл» (через свого представника в Україні іноземне підприємство «Хоневелл Україна») – світовий лідер у виробництві промислового обладнання, автоматичних й контролюючих систем, інженерних послуг, транспортних систем, якій нове обладнання обійшлось близько 400 тис. грн. Проект здійснено в рамках угоди про співпрацю між ІФНТУНГ та представництвом американської фірми в Україні. Серед іншого, цікавими для студентів та науковців університету виявились компоненти систем управління для нафтогазової галузі, які можна використати для отримання практичних навичок у роботі з обладнанням фірми та проведення наукових досліджень.  Представив нову лабораторію асистент кафедри ІТТС Левицький І. Т. На одностайну думку представників іноземних представників «Хоневелл Україна», «Укртрансгаз» та керівництва ІФНТУНГ, відкриття лабораторії є хорошим стартом для розширення та розвитку взаємовигідного співробітництва між установами, бо така співпраця поєднує науку і виробництво, сприяє підготовці висококласних фахівців для роботи на високотехнологічному сертифікованому обладнанні.

До уваги присутніх доцент кафедри ІТТС Зікратий С. В. представив перший пілотний проект корпорації "Майкрософт" з організації на базі кафедри ІТТС "IT-Академії" для підготовки молодих спеціалістів рівня Junior для платформ MSShatepoint, MSAzure, MSoffice 365 у відповідності з підписаним меморандумом про співпрацю між ТОВ "Майкрософт Україна" і ІФНТУНГ від 25.04.2016 р.