Тренінг з питань міжнародного співробітництва з ЄС для країн Східного партнерства в області науки і інновацій (м. Мінськ)

29 лютого 2016 р в рамках проекту ЄС INNOVER-EAST - «Удосконалення шляху від науки до інновацій через співпрацю між Європейським союзом і Східним партнерством в сфері енергоефективності», в м. Мінськ, Білорусія відбувся тренінг з питань міжнародного співробітництва з ЄС для країн Східного партнерства в області науки і інновацій. Тематичний фокус тренінгу - енергетика і пов'язані з нею екологічні аспекти.

В тренінгу брали участь представники організацій-партнерів проекту: Центру сталого розвитку енергетики, водного господарства та природних систем (SDEWES, Хорватія), Центру досліджень і технологій Еллади (CERTH, Греція), Державної установи «Білоруський інститут системного аналізу та інформаційного забезпечення науково-технічної сфери» (ДУ «БЕЛІСА») - і запрошені експерти.

ІФНТУНГ на тренінгу представляли науковий співробітник НДІ НГЕ і Е Попович О.В. та асистент кафедри ЕМ і ТД Жовтуля Л.Я..

Організатори заходу - Асоціація промислових енергетиків (БелАПЕ), ТДВ «ЕНЕКО» і ДУ «БЕЛІСА».

Тренінг призначений, в першу чергу, для вдосконалення знань і навичок роботи з програмами ЄС організацій-партнерів проекту з країн Східного партнерства:

• Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Україна,
  • Фонд розвитку науки Національної академії наук Вірменії,
  • Центр чистого виробництва та енергоефективності, Азербайджан,
  • Центр енергоефективності та охорони навколишнього середовища, Грузія,
  • БелАПЕ, Білорусь,
  • ТДВ «ЕНЕКО», Білорусь,
  • ДУ «БЕЛІСА», Білорусь.

Крім удосконалення знань про тематику і правилах роботи в програмах, учасники ознайомились з успішними проектами, реалізованими партнерами, представляли свої ідеї і обговорювали шляхи та можливості подальшої співпраці з досвідченими експертами. Ольга Попович презентувала успішні українські міжнародні проекти (такі як HETES, QASERD, CONTENT, SpinOFF, BUSoze, FP7), у більшості з яких приймав участь наш університет, що викликало значне зацікавлення учасників та низку питань про деталі проектів. В ході дискусії вдалось встановити контакти з організаціями з ЄС і Східної Європи і, знайти потенційних партнерів для майбутніх проектів.