Навчальний візит в Новий університет Бакінгемширу (м. Гай Вайкомб, Великобританія)

В рамках проекту TEMPUS (543966-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR) ”Higher engineering training for environmentally sustainable industrial development (HETES)”  у період з 18 по 22 травня відбувся навчальний візит завідувача кафедрою буріння нафтових і газових свердловин проф. Чудика І.І. та професора кафедри розробки та експлуатації нафтових і газових родовищ доц. Кондрата О.Р. в Новий університет Бакінгемширу (м. Гай Вайкомб, Великобританія).

Окрім ІФНТУНГ в навчальному візиті також прийняли участь представники Національної металургійної академії України та Криворізького національного університету. На жаль, представники Донецького національного технічного університету участі в семінарі не взяли. Севастопольський національний технічний університет, згідно рішення європейської комісії, вилучений з партнерів проекту.

В ході візиту учасникам було представлено здобутки Європейського Союзу у впровадженні сучасних екологічно чистих технологій, які мінімізують вплив на навколишнє середовище, у виробництво, використання принципів і положень сталого розвитку в інженерну освіту. Також учасники ознайомились з роботою одного із дочірніх підприємств, так заного ”spin-off”, на якому з використанням 3D принтерів виготовляються з різного види кераміки, пластика та металу різноманітні деталі і моделі складної геометричної форми, які традиційними способами виготовити досить складно.

Відбулось обговорення можливих напрямків співпраці між університетами та майбутніх проектів з подальшим фінансуванням зі сторони Європейського Союзу.