Перша в Івано-Франківську освітня інженерна програма європейського рівня впроваджується в ІФНТУНГ

Сучасні підходи у викладанні, індивідуальна траєкторія освіти (студент обирає 25% дисциплін), матеріальна база з європейським обладнанням, викладачі-практики, дуальна освітa, комфортні умови для навчання, орієнтація на вимоги стейкхолдерів, участь в міжнародних проєктах – все це і не тільки поєднує перша в Івано-Франківську освітня інженерна програма європейського рівня «Інженерія відновлюваної енергетики», яку 23 лютого презентували для випускників шкіл Прикарпаття.

В чому ж особливість освітньої програми? Це, перш за все, - синергія знань із сучасних трендів у сфері відновлюваної енергетики та інформаційно-вимірювальних систем спільно із найбільш затребуваними м’якими навичками (критичне мислення, креативність, комунікації та командна робота). А також - підготовка висококваліфікованих фахівців на високому професійному рівні з залученням викладачів-практиків та інтенсивною апробацією здобутих знань на виробництві.

Гарант програми, проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ, професор Максим Карпаш каже: «Освітня програма «Інженерія відновлюваної енергетики» розроблена на вимогу часу, адже попит на фахівців, які здатні розв’язувати задачі, пов’язані із розробленням, проектуванням та експлуатуванням систем відновлюваної енергетики та пов’язаних інформаційно-вимірювальних систем та пристроїв, зростає і буде зростати. Це пов’язано зі збільшенням кількості об’єктів відновлюваної енергетики в України, яке, в свою чергу, потребує фахівців належного рівня, яких ми і будемо готувати на кафедрі енергетичного менеджменту та технічної діагностики».

Також важливо, що при підготовці освітньої програми, її проєкт було надіслано близько 100 стейкхолдерів (органи влади, компанії інсталятори, енергогенеруючі компанії, міжнародні проєкти) і майже від усіх отримали позитивні відгуки з можливістю проходження практики та подальшого працевлаштування для випускників.

Окрім актуальності обраного фаху, студенту забезпечені комфортні умови для навчання та дозвілля. Так, навчальні лабораторії кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики обладнані усіма необхідними мультимедійними засобами та швидким доступом до мережі Інтернет через WiFi. Також для якісної інженерної освіти просто необхідна сучасна  лабораторно-практична база, яка на 100% забезпечує навчальний процес. Тут є все необхідне: дахова навчальна мережева сонячна електростанція, лабораторія відновлюваної енергетики, навчально-науковий полігон для технічної діагностики підземних комунікацій тощо.

Після знайомства із особливостями освітньої програми, умовами вступу та особливостями навчання, випускники шкіл та їхні батьки охоче поспілкувались із викладачами кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики: завідувачем кафедри, професором Петром Райтером, доцентом Андрієм Яворським, доцентом Ігорем Рибіцьким та доцентом Віталієм Цихом. Викладачі розповіли, що окрім навчального процесу, для студентів уже передбачені стажування в університетах Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі на підставі діючих угод. Також ведуться домовленості щодо стажувань і практик в Бельгії та Норвегії.

Про всі переваги професії майбутнім студентам розповіли потенційні працедавці з галузевих компаній: «Еко Енергія», «Адамсон», НВФ «Зонд». Не обійшлось і без приємних подарунків – присутні мали можливість подивитись на наукове шоу високих напруг «TESLA ENERGY SHOW».

Професорсько-викладацький склад кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики дякує всім, хто зацікавився та прийшов на презентацію! Чекаємо всіх 1 вересня на студентських лавах!

       

Українська