Навчальний візит до Норвегії 22 квітня – 3 червня 2016

З 22 квітня по 3 червня 2016 року відбувався навчальний візит до Норвегії, Ставангер по темі: Державне регулювання нафтогазовими ресурсами.

Від Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в навчальному візиті брав участь доцент кафедри розробки та експлуатації нафтових і газових родовищ – Гутак Олександр Ігорович.

Основними цілями навчального візиту були:

- Визначення і формування знань про земні ресурс, а також можливість їх прибуткове вилучення
- Ефективна розробка ресурсів, в тому числі при високих темпах відбору
- Захист здоров'я та безпеки людей;
- Захист навколишнього природного середовища;
- Висока фінансова ефективність для держави від видобутих ресурсів;
- Ефективне управління прибутками, забезпечення їх доступності для важливих національних задач;
- Участь держави в нафтовому секторі в якості власників та партнерів;
- Вплив нафтової індустрії на постачальні сектори економіки та суспільства;
- Державний контроль над паливо-енергетичним сектором, а також залучення міжнародних підприємств та фірм для забезпечення необхідного потенціалу.

В рамках візиту були проведені :

- Лекційні та практичні заняття під керівництвом лекторів з різних організацій та підрозділів.
- Екскурсійне відвідування нафтових компаній, що працюють на території Норвегії.
- Візит в музей нафтопромислового обладнання для буріння та експлуатації на морі.
- Демонстрація роботи віртуального бурового центру OILTEC.

Основні здобутки візиту для української делегації – нові знання, новий досвід та подібності та відмінності між Норвегією та Україною. Можливість використання практичного досвіду розвинутих країн в умовах нашої держави.