ЗАПРОШУЄМО НА ЛЕКЦІЮ ЗА ПРОГРАМОЮ SPE «ВИЗНАЧНІ ЛЕКТОРИ»!

П'ятниця, 15 Листопад, 2019 - 14:15

ЗАПРОШУЄМО НА ЛЕКЦІЮ ЗА ПРОГРАМОЮ SPE «ВИЗНАЧНІ ЛЕКТОРИ»!

Тема лекції «Підвищення нафтовилучення з нетрадиційних покладів: наступний великий «бум»?

Місце проведення: конференц-зал бібліотеки ІФНТУНГ
Дата: 18 листопада 2019
Час: 15:00

Короткий опис змісту лекції:
Величезний потенціал нетрадиційних покладів вуглеводнів був розкритий в останні десятиліття завдяки впровадженню горизонтального буріння та багатостадійних ГРП. Однак низькі коефіцієнти нафтовилучення з таких покладів роблять їх основними претендентами на впровадження методів підвищення нафтовилучення. Накопичений світовий досвід лабораторних та аналітичних досліджень дозволив впровадити пілотні проєкти, які були реалізовані щонайменше в чотирьох басейнах, а на родовищах Bakken та Eagle Ford було здійснено низку польових випробувань витіснення нафти водою, розчинами ПАР та газом. Технологія Huff-n-puff виявилася дуже успішною на родовищі Eagle Ford, і сьогодні там відбувається повномасштабна розробка родовища з використанням цієї технології.
Оскільки більшість промислових випробувань було проведено в Північній Америці, в презентації наведені приклади здебільшого звідти. Проте під час лекції також буде розкрито потенціал України стосовно впровадження технології Huff-n-puff на родовищах з низькопроникними колекторами.
Довідково: Huff-n-puff – циклічний процес, під час якого через свердловину нагнітають у пласт рідину для підвищення нафтовилучення й після періоду «просочування» цю ж свердловину переводять у видобувний фонд та продовжують видобуток нафти. Прикладами є циклічне нагнітання пари чи СО2.

Лектор: Тод Гофман

Biography:

Todd Hoffman is an Associate Professor in the Petroleum Engineering Department at Montana Tech. He teaches classes on Reservoir Simulation, Enhanced Oil Recovery, and Unconventional Reservoirs. Prior to that, he was a reservoir engineering consultant to the oil and gas industry. Todd has worked on reservoir models for more than 30 fields on six continents, and has published over 50 technical papers. His research involves improved recovery for conventional and unconventional reservoirs, fractured reservoir modeling and history matching. Todd received his B.S. in petroleum engineering from Montana Tech and his M.S. and Ph.D. in petroleum engineering from Stanford University.

Посилання на он-лайн трансляцію буде оприлюднено в понеділок о 12:00 на сторінці студенського відділення SPE в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (посилання тут: https://www.facebook.com/IFSPE/)