Інженерно-екологічний інститут взяв участь у Всеукраїнському Дні Дій в Івано-Франківську

Червень 2017 року видався надзвичайно плідним для екологів України – в 11 містах, серед яких й Івано-Франківськ, відбувся День Дій «Від слів до дій!» в рамках програми «Міста для життя» (350.org) з метою об’єднати кліматичних активістів і ініціативи та сприяти розвитку та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи  й України, зокрема. Всеукраїнський День Дій передбачав некомерційні заходи, ініційовані локальними громадськими організаціями та волонтерами, які працюють в напрямку екологічної, кліматичної або просвітницької діяльності. Студенти і викладачі інженерно-екологічного інституту (директор – Мазур М. П.) Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу взялись разом з іншими учасниками акції донести до місцевих жителів необхідність взаємодіяти з владою стосовно проблем змін клімату. За організації та безпосередньої участі студентів інституту відбувся ЕкоГеоКвест, який мав привернути увагу молоді до стану навколишнього природного середовища та наслідків зміни клімату. У квесті вдало поєднувались питання історико-культурної спадщини Івано-Франківська та місць, які мають екологічну цінність. В нашому місті, яке ще називають серцем Українських Карпат, гостро стоїть питання чистоти і комфорту. В ЕкоГеоКвест взяли участь команди студентів І–V курсів кафедр екології, інженерної геодезії, землевпорядкування та кадастру. Переможцем квесту стала команда «Юні геодезисти», а II та III місця посіли студенти-екологи IV та V курсу. Серед організаторів та учасників заходу високу активність виявили доцент кафедри екології Марина Орфанова, заступник директора ІЕІ Володимир Романюк, студентка ПЕ-14-1 В. Юпин.

В рамках Всеукраїнського Дня Дій в Івано-Франківську в Urban Spase 100 відбулась також дискусія із залученням місцевої влади та громадян міста. В рамках дискусії були обговорені питання адаптація міста Івано-Франківськ до змін клімату та покращення екологічної ситуації в місті. На екологічній платформі були представлені різні точки зору, але спільною точкою дотику для організаторів та модераторів – І. Сопільняк (співзасновниці ініціативи «Зелені мурахи»), С. Романко (кампейнерки 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії), Н. Артем’євої, (координаторки проекту з адаптації до зміни клімату в Національному екологічному центрі України), М. Вербоської (журналістки Zahid.net), О. Шевченка (координатора урбан-проектів в Теплому місті) та А. Строїча (депутата міської ради), стало гасло «Думай глобально – Дій локально». Це для всіх небайдужих унікальна можливість адаптувати місто Івано-Франківськ до зміни клімату, а локально вже сьогодні попрацювати над  відновленням Зеленої зони міста.