Юрій Васильків: Досвід студентського стажування у Японії

Усім відомо, що студентські роки – найкращі. У цей період майбутні фахівці мають достатньо часу для того, щоб спробувати «знайти себе» та проявити свої здібності, беручи участь у різноманітних цікавих програмах.

         Не марнував часу і студент групи КМВ-12-1 Інституту інженерної механіки ІФНТУНГ (кафедра комп'ютеризованого машинобудівного виробництва), четвертокурсник Юрій Васильків, який пройшов довгий шлях, але все ж досягнув успіху та пройшов стажування у Науково-дослідному інституті компанії Honda  (Токіо, Японія) за програмою Internship Student Program.

         Ми не могли не поцікавитись у Юрія, як проходило його підготування до поїздки і саме стажування, а також які у нього склались враження від роботи у компанії та від країни у цілому.

         Як виявилось, беручи приклад з світової освітньої практики, що передбачає відведення 4 року саме на практичний розвиток навичок, четвертокурсник Юрій вже довгий час займався пошуком студентських програм, які надали б йому можливість пройти якісну практику. Звісно, він й не очікував, що йому одразу вдасться втілити свій план.

«Я досить добре володію англійською і таким чином знайшов у інтернеті програму під назвою «Internship Student Program» та надіслав своє резюме на контактну адресу електронної пошти. Чесно кажучи, я ні на що не сподівався..А оскільки після цього я надсилав повідомлення ще у кілька компаній, я вже й забув про цю програму».

         На превеликий подив студента, через кілька тижнів він отримав відповідь із інформаційного центру НДІ Honda.

«Через два чи три тижні мені надіслали відповідь і я одразу ж розпочав активно займатися підготовкою документів. Я розумів, що діяти потрібно швидко, адже такий шанс не можна упускати».

         Цікаво, що всесвітньо відома компанія Honda через власний Науково-дослідний інститут співпрацює з багатьма університетами у цілому світі. Вона веде особливо активну співпрацю з університетами Канади та приймає стажерів із цієї країни. Успішний досвід такої співпраці (у компанії раніше проходив практику студент-українець із канадського університету) позитивно вплинув і на можливість стажування Юрія:

«Цей студент з Канади насправді є львів’янином. Він був учасником схожої програми та пробув у Японії близько року. Очевидно, він був хорошим спеціалістом і справив на компанію дуже позитивне враження, тим самим створивши для України та українців чудову репутацію. Якби не він, моє резюме, мабуть, і не стали розглядати».

         Як розповів Юрій, серед кандидатів було багато студентів з різних університетів, але саме йому пощастило. Після відбору він пройшов інтерв’ю по Skype, на якому водночас і перевірили його знання англійської мови.

«Знання іноземної мови є дуже важливим для участі у будь-якій іноземній програмі. Окрім того, англійська як міжнародна мова спілкування дає доступ до велетенських обсягів інформації, перед вами відкривається цілий світ. Усвідомлення цього додає впевненості та розуміння важливості володіння мовними та професійними навичками, на противагу загальноприйнятому міфу про те, що для навчання чи стажування закордоном потрібно багато коштів. Можливість є завжди, головне – вміти її знайти».

         Internship Student Program передбачає участь виключно студентів, саме тому необхідно було зібрати велику кількість документів з університету.

«На превеликий жаль, університет ще не має досвіду роботи саме з такими програмами, тому виникли деякі труднощі під час оформлення документів», – розповідає Юрій.

         Незважаючи на те, що Японія є достатньо закритою для іноземців країною, з візою у студента проблем не виникло. Після проходження інтерв’ю Юрій отримав так-званий «Certificate of Eligibility», тобто сертифікат про відповідність вимогам, на основі якого йому за тиждень видали візу.

         Відповідно до програми, Юрій провів у Японії більше чотирьох місяців – з 5 жовтня по 26 лютого. Здавалося б, за такий довгий час йому довелося б витратити велику суму грошей, але ж ні – компанія бере на себе усі витрати студентів, що проходять стажування за цією програмою.

«Компанія Honda має окремий бюджет, розроблений спеціально для Student Internship Program. Для кожного студента виділяють приблизно $3 000 на місяць. Цієї суми повністю достатньо, щоб забезпечити проживання, харчування та витрати на подорожі. Мені взагалі не довелось витрачати додаткових коштів».

         Проте, незважаючи на затрачений час і зусилля для підготовки всіх необхідних документів та організації поїздки, стажування було, без сумніву, того варте. Юрій працював над одним із проектів Науково-дослідного інституту. Суть проекту полягала в розробці «розумного дому майбутнього», тобто такого, який би відповідав всім вимогам високотехнологічного суспільства. 

«Працювати потрібно було багато, часом доводилось залишатись допізна, одного разу мене навіть випадково закрили у лабораторії. Однак я справді старався, робив все, щоб виконати завдання на відмінно».

«Результатом моєї поїздки є отримання надзвичайно хорошого та багатого досвіду. Прекрасне доповнення до резюме, чудова характеристика від керівників цього закладу та співавторство в декількох міжнародних наукових публікаціях, практичне застосування та покращення рівня англійської мови, а також знайомство з такою таємничою та екзотичною мовою та культурою як японська».

         Як нам відомо, Юрій вирішив не зупинятись на досягнутому та залюбки взяв би участь і у інших цікавих програмах стажування студентів, тому ми щиро бажаємо йому успіху у всіх його починаннях.

 

 

Українська