Зустріч з представниками благодійного фонду «Карітас УГКЦ - Івано-Франківськ»

11 квітня  у  Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулася зустріч студентів  з представниками благодійного фонду "Карітас УГКЦ - Івано-Франківськ  ". Метою цього заходу  було підвищення рівня проінформованості про небезпеки та ризики злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми. Представники організації розповідали про класифікацію  форм торгівлі людьми, методику запобігання цьому злочину, дії потерпілих, якщо вони опинилися у небезпечній ситуації. Були роздані сотні буклетів за тематикою зустрічі.  Інформаційні заходи серед потенційних мігрантів і жертв торгівлі людьми, а також допомога потерпілим у вигляді консультацій, соціального супроводу, психологічної допомоги – складові роботи Карітасу України у напрямі вирішення складних проблем міграції. За даними МОМ (Міжнародної організації з міграції), основними країнами, де українці стають жертвами торгівлі людьми, є Російська федерація (49%), Польща (14%), інші країни ЄС (13%), Туреччина (11%). У 6% випадків зафіксована торгівля людьми безпосередньо в Україні. Всупереч традиційному погляду, що у таких ситуаціях йдеться, як правило, про сексуальну експлуатацію, останні роки показують протилежну тенденцію. З усіх зафіксованих МОМ випадків експлуатації на сексуальну припадає лише 5%, 93% випадків стосуються трудової експлуатації.

Виїжджаючи за кордон на навчання,  для працевлаштувння тощо, кожен громадянин повинен самостійно потурбуватися про свою безпеку, проконсультуватися у відповідних державних, громадських установах, отримати  телефонні номери, поштові, електронні  адреси, за якими необхідно звертатися в разі зіткнення із злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми.