Партнери кафедри

 

 

 

SIEMENS

Початок співпраці кафедри ІТТС з ДП «Сіменс Україна» сягає  2002 року, коли на базі кафедри   за ініціативи ТзОВ «ВОТУМ» (м. Івано-Франківськ), як партнера ДП «Сіменс Україна», була створена лабораторія  апаратно-програмного комплексу інтегрованої системи автоматизації SIMATIC концерну «Siemens». За сприяння ДП «Сіменс Україна» вона була укомплектована сучасними на той час засобами управління і відповідним програмним забезпеченням.

Новий етап розвитку Лабораторії починається після підписання в лютому 2008 році договору про наміри щодо подальшого розвитку і розширення довгострокового співробітництва між ІФНТУНГ і ДП «Сіменс Україна» в рамках програми « Science to Business – das Programmin der Ukraine» - ініціативи концерну «Siemens» у сфері вищої технічної освіти, а також договором № 81102477 від 16.05.2008 між  ДП «Сіменс Україна» та Німецьким товариством для технічної співпраці (GTZ) про підтримку  німецькомовної підготовки в ІФНТУНГ  фахівців з систем управління і діагностування та мехатронних систем  для нафтогазової галузі України.

Історія SIEMENS

Засноване у жовтні 1847 року артилерійським офіцером Вернером фон Сіменсом (1816–1892) та механіком Йоганом Георгом Гальське (1814–1890) «Телеграфне підприємство «Сіменс і Гальське» за дуже короткий проміжок часу стало провідною світовою компанією у галузі електрики. Основою бізнесу став стрілочний телеграф для передачі повідомлень на великі відстані. Попередник телетайпу, він створив передумови для появи техніки зв'язку та сигнальної техніки. У 1866 році з відкриттям динамо-електричного принципу Вернер фон Сіменс створив базу електротехніки – одного з основних напрямків своєї підприємницької діяльності.

Siemens AG (Берлін і Мюнхен) - це міжнародний технологічний концерн, який протягом більш ніж 165 років є синонімом технічної неперевершеності, інновацій, якості, надійності та глобальної присутності. Компанія працює більш ніж у 200 країнах, приділяючи особливу увагу напрямками електрифікації, автоматизації та діджіталізаціі. Один з найбільших в світі виробників енергоефективних і ресурсозберігаючих технологій, Siemens є лідером в області будівництва морських вітряних турбін і є провідним постачальником турбін комбінованого циклу для вироблення електроенергії, а також рішень з передачі електроенергії, рішень для інфраструктури та автоматизації, а також приводів і програмних рішень для промисловості.

ДП "Сіменс Україна" (зі 100%-ою іноземною інвестицією) – одна з провідних технологічних компаній України. Постачає обладнання, технології та комплексні рішення для ключових галузей української економіки: промисловості, енергетики, транспорту та охорони здоров'я. Компанія «Сіменс Україна» була заснована у 1997 році. З 1992 по 1997 рік в Україні діяло офіційне представництво Siemens AG. Центральний офіс компанії знаходиться в Києві; регіональні філії діють у Львові, Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Кривому Розі та Маріуполі. Всього у компанії працює 275 осіб.

Система управління якістю ДП «Сіменс Україна» сертифікована на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000.

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ SIEMENS

          

                                                       

   

 

  HONEYWELL

У квітні місяці 2016 року було підписано договір  №1-0416-HWPMC-NTUOG між Іноземним підприємством «Хоневелл Україна» та ІФНТУНГ про творчу, наукову і навчальну співпрацю. В рамках договору в червні-серпні 2016 року кафедрі ІТТС було передано новітні розробки апаратно-програмних засобів та давачів на суму понад 800 тис. гривень, що дозволило організувати лабораторію Smart-технологій на базі обладнання Хоневелл.  

Honeywell - корпорація зі списку Fortune 100, що займається розробкою і впровадженням технологій для вирішення непростих завдань, що диктуються глобальними макротрендами, такими як безпека та енергоефективність. Штат корпорації по всьому світу налічує близько 132000 співробітників, з яких більше 19000 - інженери і вчені. Корпорація приділяє постійну увагу якості, продуктивності, користі для замовника і технологічності всього, що ми робимо і виробляємо.

Інструменти реалізації цілей корпорації

Здатність Honeywell постійно вдосконалюватися є результатом успішної реалізації двох, здавалось би, суперечливих цілей - продуктивності і розвитку. Інструментами їх реалізації є глобальні внутрішні бізнес-процеси компанії Honeywell, які гарантують ефективність та якість обслуговування. За рахунок цих процесів компанія виводить вироби і послуги світового класу на ринок швидше і з меншими витратами для замовників.

Коротка історія HONEYWELL

Історія Honeywell бере свій початок в 1885 році, коли   винахідник на ім’я Альберт Бутц запатентував регулятор і сигналізацію обігріву. 23 квітня 1886 р він заснував в Міннеаполісі компанію Butz Thermo-Electric Regulator Co., а кілька тижнів потому винайшов простий, але оригінальний пристрій, який назвав «регулятором засувки».

Патенти і підприємство Бутца були придбані компанією Consolidated Temperature Controlling Co. Incorporated, яка до 1893 р змінила свою назву на Electric Heat Regulator Co. У перших рекламних оголошеннях компанії, що вийшли в 1895 р, фігурував, ставши знаменитим на той момент, термостат. У 1898 р компанію придбав В.Р.Світт, який до 1916 р. змінив назву компанії на Minneapolis Heat Regulator Company, розширив її асортимент і запатентував перший електродвигун, що був схвалений Underwriters Laboratories.

1904 р. молодий інженер Марк Ханівелл займався удосконаленням теплового генератора в рамках свого сантехнічного підприємства. Два роки по-тому він заснував компанію Honeywell Heating Specialty Co. Incorporated, яка спеціалізувалася на теплогенераторах для підігріву води.

До 1912 р. компанія ЕHR розширила свій асортимент і стала називатися Minneapolis Heat Regulator Company (МHR). Ще через чотири роки MHR запатентувала перший електродвигун, схвалений Underwriters Laboratories.

Обєднання

У 1927 р. Minneapolis Heat Regulator Company і Honeywell Heating Specialty Co., об’єднались, утворивши компанію Minneapolis-Honeywell Regulator Co., яка стала найбільшим виробником високоякісних хронометрів. В.Р.Світт став головою правління, а Марк Ханівелл - президентом. Компанія придбала кілька підприємств, що займаються виробництвом контрольно-регулюючої апаратури. Одним з таких підприємств була компанія Brown Instrument Co. - світовий лідер в сфері промислових контрольно-вимірювальних приладів та індикаторів.

До 1998 р. компанія вела діяльність в 95-ти країнах через 83 дочірніх підприємства зі 100% участю і 13-ть спільних підприємств.

Продукція, розвиток і придбання, які мають безпосереднє відношення до напрямку кафедри ІТТС.

Компанія Minneapolis-Honeywell Regulator Co. повною мірою використовувала свій науковий потенціал та інженерні таланти, щоб трансформуватися й адаптуватися до мінливих часів. Удосконалювалося масове виробництво; асортимент продукції компанії поповнився серією аеронавігаційного обладнання. У 1942 р. компанією був винайдений електронний автопілот, який відіграв надзвичайно важливу роль у бойових діях США.

У 1955 р. було засновано спільне підприємство з Raytheon Corp., яке називалося Datamatic Corporation і означало прихід Honeywell в комп'ютерний бізнес. Перша комп'ютерна система компанії - D-1000 - важила 25 тонн, займала 56 квадратних метрів і коштувала 1.5 мільйона доларів США.

У 1960 р. частка Raytheon в комп'ютерному спільному підприємстві була викуплена, і компанія стала називатися Electronic Data Processing (EDP). Офіційно компанія стала називатися Honeywell Inc. в 1963 р., хоча в побуті вона носила цю назву на той момент вже майже 40 років. Шість років потому прилади Honeywell допомогли американським астронавтам Нілу Армстронгу і Едвіну «Баззу» Олдріну висадитися на Місяці.

У 1970 р. компанія Honeywell об'єднала свій комп'ютерний бізнес з General Electric, заснувавши компанію Honeywell Information Systems, яка добре проявила себе на ринку мейнфреймів. У 1986 р., з появою персональних комп'ютерів, було утворено спільне підприємство з Compagnie des Machines Bull (Франція) і NEC Corporation (Японія), що отримало назву Honeywell Bull. Доля власності Honeywell в цьому СП поступово зменшувалася, і в 1991 р. компанія вийшла з комп'ютерного бізнесу. Напрацювання компанії в цифровий комп'ютерній сфері були потім застосовані до її традиційної спеціалізації - автоматичного управління, інтеграції датчиків і приладів управління.

У 1986 р. корпорація Honeywell значно зміцнила своє становище в аерокосмічній галузі шляхом придбання компанії Sperry Aerospace, що зробило Honeywell провідним світовим інтегратором бортових радіоелектронних систем. З придбанням Sperry асортимент Honeywell поповнився органами управління польотами, космічними літальними апаратами і першою системою попередження про зміну напрямку вітру, сертифікованої Федеральним агентством цивільної авіації.

До одного із підрозділів корпорації відносяться   системи автоматизації і управління

Асортимент продукції Honeywell і рішень дає замовникам можливість отримувати більше якісних даних  на основі безпровідного зв'язку, підвищуючи продуктивність, технічну та інформаційну безпеки.

Можливості Honeywell UOP і досвід в області модульного будівництва заводів підходять для переробки газу на суші і на морі, очищення газу і рідких фракцій природного газу.  

Забезпечення промислового контролю газу, вимірювальне і аналітичне обладнання для комунальних служб та інших користувачів газу. Широкий асортимент продукції і систем для управління запасами і операцій танкерних терміналів.

Асортимент продукції компанії Honeywell для нафтової і газової промисловості включає в себе кінцеві вибухозахищені вимикачі, датчики тиску, а також повний асортимент бездротових датчиків, вимикачів і моніторів.

   

 

 

   ТОВ  «МАЙКРОСОФТ УКРАЇНА» ТА ТОВ «СОФТЛІСТ»

В квітні 2016 року між ТОВ «Майкрософт Україна» та ІФНТУНГ був укладений Меморандум про взаєморозуміння з метою  створення ІТ академії для підготовки молодих спеціалістів рівня Junior для платформ MSSharepoint, MSAzure, MSoffice 365 (технології: С#, C++, DotNet, ASP.Net, MCV 4, AngularJS, JQuery, WEB.API) на базі кафедри ІТТС.

Партнером ТОВ «Майкрософт Україна» з практичної реалізації ІТ академії (технічна підтримка) виступило ТОВ «Софтліст».

Корпорація Майкрософт (Microsoft Corporation) - багатонаціональна корпорація комп'ютерних технологій є найбільшою у світі компанією — виробником програмного забезпечення. Головний офіс розташований в корпоративному кампусі в Редмонді, штат Вашингтон. Заснована компанія в 1975 році Білом Гейтсом та Полом Аленом.  Офіційним представником в Україні є ТОВ «Майкрософт Україна» - діє з 2003 року.

До завдань підприємства входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.

У березні 2012 ряд продуктів Microsoft отримали сертифікати Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, що підтверджує їхню відповідність вимогам технічного захисту інформації в державі.

ТОВ "Mайкрософт Україна" співпрацює  з провідними вищими навчальними закладами щодо впровадження програми IT Академії Microsoft.

Програма ІТ Академії Microsoft є міжнародною програмою підготовки кадрів за ІТ-спеціальностями у середніх та вищих навчальних закладах. Програма розроблена для розширення можливостей працевлаштування, покращення комп’ютерної грамотності, проведення STEM-орієнтованого технічного навчання та сертифікації (Science, Technology, Engineering, Mathematics) і відповідає пріоритетним напрямам розвитку освіти у сфері інформаційних технологій.

На першому етапі співпраці з компанією Майкрософт на базі ІТ академії кафедри ІТТС буде здійснюватися підготовка фахівців для роботи з платформою Microsoft SharePoint.

Microsoft SharePoint Products and Technologies — це колекція програмних продуктів і компонентів від корпораціїMicrosoft, яка включає в себе:

  • Набір веб-застосунків для організації спільної роботи
  • Функціональність для створення веб-порталів
  • Модуль пошуку інформації в документах і інформаційних системах
  • Функціональність управління робочими процесами і систему керування вмістом масштабу підприємства
  • Модуль створення форм для введення інформації
  • Функціональність для бізнес-аналізу

SharePoint може бути використаний для створення сайтів, що надають користувачам можливість для спільної роботи. Створювані на платформі SharePoint сайти можуть бути використані в якості сховища інформації, знань і документів, а також використовуватися для виконання веб-застосунків, таких як вікі і блоги, що полегшують взаємодію. Користувачі можуть керувати і взаємодіяти з інформацією в списках і бібліотеках документів використовуючи елементи управління, які звуться веб-частинами (SharePoint WebParts)

Товариство з обмеженою відповідальністю «Софтліст» 

Компанія Softlist була заснована у 2004 році. На початку свого існування єдиним напрямком компанії було постачання ліцензійного програмного забезпечення. Згодом спектр послуг та продуктів значно розширився.

  • Постачання прикладного та спеціалізованого програмного забезпечення
  • Проєктування та побудова інформаційної інфраструктури
  • Створення та налаштування сервіс-деск систем
  • Налаштування процесів розробки програмних продуктів
  • Впровадження та оптимізація бізнес-процесів з використанням продуктів Atlassian
  • Розробка та впровадження рішень у сфері інформаційної безпеки
  • Розробка та впровадження рішень для спільної роботи на базі Microsoft 365
  • Надання консалтингових та професійних послуг у сфері інформаційної безпеки
  • Постачання мережевого та серверного обладнання
  • Створення web-порталів, web-сервісів для органів державної влади

 

22 червня 2016  була підписана тристороння угода про співпрацю  між PHOENIX CONTACT Gmbh & Co. KG, ТОВ «ФЕНІКС КОНТАКТ»   та ІФНТУНГ з передачею обладнання для підтримки функціонування мережі EduNet.

PHOENIX CONTACT GmbH&Co. KGсвітовий лідер з продажу, розробки і впровадження інновацій в області електротехніки. А також сімейна компанія, яка бере на себе відповідальність за створення майбутнього.

Головний офіс компанії PhoenixContact

Головний офіс компанії PhoenixContact розташований в німецькому місті Бломберг (федеральна земля Північний Рейн-Вестфалія). Звідси підтримується зв'язок з усім світом. До німецької групи PhoenixContact належать дванадцять підприємств. Перед ними стоїть чітке завдання: пропонувати найкращі електротехнічні рішення, що відповідатимуть завданням клієнтів.

У компанії PhoenixContact працює більше 14 500 співробітників. Оборот компанії за 2015 рік досяг 1,91 млрд євро.

PhoenixContact у світі

Дев'ять власних заводів компанії за кордоном. Майже 50 збутових підприємств і понад 30 місцевих представництв.

Від окремого виробу до комплексного рішення

Компанія PhoenixContact орієнтована на різноманітні ринки та їх потреби, тому серцем підприємства є широкий асортимент спеціалізованої продукції: з’єднувальні технології для пристроїв і друкованих плат, промислові електротехнічні та електронні компоненти, а також рішення для автоматизації, адаптовані до потреб конкретних галузей.

Інноваційні компоненти, системи та комплексні рішення мають ряд переконливих переваг.

Компоненти

Неперевершена та продумана до дрібниць функціональність. Високоякісні замінні деталі та перевірені окремі компоненти. Все необхідне: від класичних електротехнічних і спеціальних клем до бризкозахищених з’єднувачів для обладнання та бездротової технології WirelessEthernet.

Системи

Скрізь, де необхідна узгоджена взаємодія багатьох компонентів. Завдання — робити системи не менш ефективними, ніж окремі вироби, незважаючи на вищий рівень складності.

          

 

            

 

EduNet

INTERNATIONAL EDUCATION NETWORK - A PHOENIX CONTACT INITIATIVE    

В рамках тристоронньої угоди про співпрацю кафедра ІІТС була підключена до Міжнародної університетської мережі EduNet.

Компанія Phoenix Contact 20 червня 2007 року у місті Бломберг заснувала міжнародну університетську мережу EduNet під девізом “Той збагачується знаннями, хто ділиться та розповсюджує їх”.

Окрім виробника промислової електроніки, ця ініціатива була підтримана також сімома міжнародними університетами Китаю, ПАР, Туреччини, Бельгії, Угорщини, Австрії та трьома університетами Німеччини.

Організаційними питаннями та питаннями промислової інженерії займається інститут Fraunho fer Institute Stuttgart.

Мережа EduNet призначена для обміну знань між університетами-учасниками та компанією PhoenixContact. Мета цього проекту — спільна робота лабораторій та спрощення програм обміну викладачами та студентами.

Phoenix Contact, як компанія, що визнана на міжнародному рівні у галузі електротехнічної інженерії та технологій автоматизації, проводить наступну роботу зі свого боку та здійснює свій вклад у мережу:

  • Розширені програми підвищення кваліфікації з фокусуванням на аспектах практичного застосування знань для лекторів та викладачів
  • Обладнання за потребами університетів для роботи у галузі технологій автоматизації (апаратне та програмне забезпечення)
  • Підтримка міжнародного обміну інформацією між університетами
  • Організація та реалізація симпозіумів та щорічних конференцій для учасників мережі
  • Спільне розроблення та створення методичних та навчальних матеріалів
  • Розробка стандартів кваліфікації з міжнародним визнанням для галузі технологій автоматизації
  • Консультації та підтримка партнерів через регіональних координаторів

Цілі

  • У ногу з часом — навчання за останнім словом техніки
  • Практична орієнтованість навчальних програм, що передбачають лабораторні роботи з автоматизації
  • Ґрунтовні знання завдяки участі в практикумах
  • Співпраця в рамках спільних дослідницьких і освітніх проектів
  • Цілісний підхід завдяки участі в міжнародних спеціалізованих конференціях і практикумах, присвячених автоматизації
  • Спільна розробка документів за допомогою системи управління навчальним вмістом ELMS на платформі Moodle

EduNet — міжнародний партнер вищої освіти

Створивши міжнародну освітню мережу EduNet, компанія Phoenix Contact прагнула налагодити обмін і співпрацю між вишами та промисловістю у сфері автоматизації.

Ця мережа дає змогу інтегрувати досвід користувачів і виробників технологій автоматизації в навчальний процес. Спільно розроблені лабораторні роботи допоможуть вашим студентам упевнено почуватися в професії.

                                                       

Українська