Дисципліни кафедри

Додаткова інформація: 

Дисципліни, що читаються кафедрою ГКЗ для підготовки бакалавра з галузі знань 19 - архітектура та будівництво за спеціальністю 193 - геодезія та землеустрій

2-й курс

  1. Геодезія ПП.03
  2. Геодезичне приладознавство ВПП.01, ВВП 2
  3. Ґрунтознавство з основами меліорації ВПНП.01, ВВП 3
  4. Електронні геодезичні прилади ПП.06

3-й курс

  1. Землеустрій ПП.07
  2. Інвентаризація земель та нерухомості ВВП.12, ВВП 12
  3. Інженерні вишукування ВВП.13
  4. Фінансово-економічна діяльність та інвестиційний аналіз ПП.16
  5. Фотограмметрія та дистанційне зондування ПП.15

4-й курс

  1. Державний земельний кадастр ПП.05
  2. Організація і управління виробництвом ПП.12
  3. Планування та забудова поселень ВПП.06

Дисципліни, що читаються кафедрою ГКЗ для підготовки магістра з галузі знань 19 - архітектура та будівництво спеціалізації:  землеустрій та кадастр; оцінка землі та нерухомого майна

5-й курс

  1. Геоінформаційні системи в землеустрої та кадастрі ПП.01
  2. Геоінформаційні системи в оцінці нерухомості ПП.01
  3. Економіка і управління нерухомістю ПП.02
  4. Економіка природокористування ВПП.01
  5. Законодавче забезпечення землеустрою та кадастру ПП.02
  6. Землевпорядне проектування ВПП.03
  7. Інституційне забезпечення та правове регулювання ринку нерухомості
  8. Інформаційні технології в наукових дослідженнях ПП.03
  9. Ландшафтний землеустрій ВПП.02
  10. Ліцензування і патентування діяльності ПП.04
  11. Методологія та методика наукових досліджень ПП.05, ПП.06
  12. Методологія оцінки нерухомості ПП.05
  13. Моніторинг та охорона земель ПП.06
  14. Соціально-економічний розвиток територій ГСЕ.03
  15. Стандартизація в сфері оцінки майна та майнових прав  ПП.07
  16. Управління земельними ресурсами ПП.07

Дисципліна "Геодезія" вивчає проектування та побудову державних планових мереж методами тріангуляції, полігонометрії, трилатерації та висотних мереж методом високоточного нівелювання, методики виконання польових і камеральних геодезичних робіт при створенні державних мереж.

Дисципліна "Геодезичне приладознавство" вивчає принципи побудови, розрахунку, конструювання, виготовлення, експлуатації, провірки, дослідження і виправлення геодезичних приладів; дозволяє студентам набути навиків із розробки і користування геодезичними приладами.

Дисципліна "Фотограмметрія та дистанційне зондування" вивчає методику виконання та обробки матеріалів аеро-, космічного та наземного фотознімання; використання фотограмметричних методів і технічних засобів для розв’зування задач кадастру, картографування територій, інженерних вишукувань у будівництві, архітектурі та інших областях науки і народного господарства.

Дисципліна "Електронні геодезичні прилади" вивчає принципи та методи фазових далекомірних вимірювань, питання обліку впливу середовища на точність вимірів, теорію та будову світлодалекомірів, радіодалекомірів та радіогеодезичних систем, точність вимірів та використання далекомірних пристроїв в сучасному геодезичному та землевпорядному виробництві.

Дисципліна "Фінансово-економічна діяльність та інвестиційний аналіз" вивчає основи економіки топографо-геодезичних і землевпорядних підприємств; основні практичні задачі, пов’язані з фінансово-економічною діяльністю підприємства, технічними і економічними розрахунками вартості робіт, грошовою оцінкою земель; засади інвестиційної діяльності; інвестиційний ринок; фінансові інвестиції; реальні інвестиції; інновації як об'єкт інвестиційної діяльності; інвестиційний проект; управління реалізацією інвестиційного проекту; інвестиційні ресурси; міжнародну інвестиційну діяльність; методологію оцінювання фінансового стану підприємства для інвестування; аналізу фінансових інвестицій.

Дисципліна "Організація і управління виробництвом" вивчає основи економіки і організації топографо-геодезичних і землевпорядних підприємств; основні практичні задачі, пов язані з економікою і організацією виробництва.

Дисципліна "Стандартизація в сфері оцінки майна та майнових прав" вивчає основних методів стандартизації в сфері оцінки майна та майнових прав. Знання, отримані студентами при вивченні цього курсу можуть бути використані при проходженні виробничої практики, дипломного проектування, оформленні технічної документації, об’єктів технічної творчості та в практичній роботі.

Дисципліна "Землеустрій" вивчає основи землевпорядкування і земельного кадастру; основні практичні задачі, пов'язані із розробкою проектів землеустрою.

Дисципліна "Ландшафтний землеустрій" вивчає основи ландшафтознавства, основні практичні задачі, пов'язані із розробкою проектів землеустрою.

Дисципліна "Інженерні вишукування" вивчає інженерно-геологічні, інженерно-гідрологічні, інженерно-геодезичні вишукування; способи виконання геодезичних робіт при інженерних вишукуваннях з врахуванням найновіших досягнень науки і техніки.

Дисципліна "Землевпорядне проектування" вивчає організацію використання і впорядкування земель з врахуванням конкретних еколого-економічних умов при дотриманні юридичних і технічних вимог раціонального природокористування.

Дисципліна "Господарське і трудове право" вивчає основи господарського і трудового права; основні практичні задачі, пов’язані з правовими основами господарського і трудового права; основні засади господарської діяльності; правове регулювання трудових відносин; нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю.

Дисципліна "Ґрунтознавство з основами меліорації" вивчає грунтовий покрив України, будову, склад і властивості грунтів, їх класифікації і родючість, агровиробниче групування та бонітування грунтів, меліорацію грунтів, принципи раціонального землекористування і завдання охорони грунтів.

Дисципліна "Інвентаризація земель та нерухомості" вивчає законодавчу нормативно-правову та методичну основи проведення інвентаризації  земель та нерухомості в Україні.

Дисципліна "Геоінформаційні системи в землеустрої та кадастрі" вивчає сучасні програмні засоби геоінформаційних ситем (ГІС) для автоматизованого ведення державного земельного кадастру; сучасні комп'ютерні технології обробки кадастрової інформації; створення цифрових документів в растровому та векторному форматах  за матеріалами  кадастрових, геодезичних  та  фотограмметричних  робіт для вирішення за їх допомогою завдань із створення кадастрових баз даних геоінформаційних систем (ГІС).

Дисципліна "Державний земельний кадастр" вивчає основи кадастру  як систему відомостей про правовий, природний та господарський стан земель; види кадастрів в Україні; складові частини земельного кадастру; функції державного земельного кадастру; документи, що посвідчують право власності на землю; методику проведення робіт з бонітування грунтів та економічної оцінки земель; методичні основи грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів; основи містобудівного кадастру; технічні аспекти створення кадастрової інформації; законодавче забезпечення кадастрових робіт.

Дисципліна "Планування та забудова поселень" вивчає питання планування територій і їх забудову, розробки генеральних планів, зонування територій, класифікації будівель, споруд та законодавче забезпечення будівництва; методи будівництва, підготовку передпроектної документації та виготовлення  проектної документації.

Дисципліна "Законодавче забезпечення землеустрою та кадастру" вивчає законодавчі та правові основи кадастрових робіт, які виконуються в Україні землевпорядними та геодезичними службами; основні напрямки сучасної земельної реформи в Україні, її правове та законодавче забезпечення; основні положення Земельного кодексу України; Закони України; Постанови Верховної Ради України; Укази Президента України; нормативно-технічні документи Державного комітету України по земельних ресурсах.

Дисципліна "Моніторинг та охорона земель" вивчає питання аналізу екологічного стану земель, обґрунтування заходів реагування, адекватних екологічному стану земель; основні принципи ведення моніторингу земель; загальні правові положення охорони і раціонального використання земель; значення моніторингу земель.

Дисципліна "Управління земельними ресурсами" вивчає теоретичні основи управління земельними ресурсами; основні практичні задачі, пов’язані з управлінням земельними ресурсами; планування землевпорядних і топографо-геодезичних робіт; основи розробки бізнес-планів і оцінка їх ефективності.

Дисципліна "Методологія оцінки нерухомості" вивчає правову та нормативно-методичну бази грошової оцінки земель населених пунктів та з оцінки нерухомості і методики її виконання; сферу використання результатів грошової оцінки земель; процедуру виконання грошової оцінки земель; методику виконання грошової оцінки земель населених пунктів; основи містобудівного кадастру; основні методи оцінки нерухомості.

Дисципліна "Економіка природокористування" вивчає питання теорії та практики економіки природокористування, оцінки природних ресурсів і пошуку економічних механізмів досягнення їх раціонального використання; способи виявлення негативного впливу господарської діяльності на довкілля та процедури створення економічного механізму відновлення деградованої природи, а також управління природокористуванням.

Дисципліна "Економіка і управління нерухомістю" вивчає теоретичні питання щодо сутності об’єктів нерухомості та їх ролі в забезпеченні ефективного функціонування ринку нерухомості та національної економіки загалом, економічних процесів, пов’язаних з об’єктами та суб’єктами ринку нерухомості, а також отримання практичні питання щодо методів і засобів ведення окремих видів підприємницької діяльності на ринку нерухомості.

Дисципліна "Геоінформаційні системи в оцінці нерухомості" вивчає питання у галузі геоінформатики, розкриває основні поняття і проблеми, пов’язані із застосуванням геоінформаційних ресурсів і технологій у оцінці нерухомості, сучасні підходи щодо проектування та впровадження ГІС в оцінці нерухомості.

Дисципліна "Ліцензування і патентування діяльності" вивчає систему охорони інтелектуальної (промислової ) власності та економіко-правові відносини в галузі патентного права; законодавство України і міжнародне законодавство щодо інтелектуальної (промислової) власності; оформлення ліцензійних договорів та заявок на патенти на промислову власність.

Дисципліна "Методологія та методика наукових досліджень" вивчає методологію і методи наукових досліджень, їх організацією, методику проведення дослідницьких робіт та рішення творчих технічних задач; розробку алгоритмів «експерименту; обґрунтовувати пріоритетні напрями досліджень; складання проектів наукового дослідження; застосовування ПЕОМ при виконанні досліджень; обробку та оцінку результатів досліджень.

Дисципліна "Інформаційні технології в наукових дослідженнях" вивчає основні поняття про сучасні інформаційні технології та можливості їх застосування в практиці інженерно-геодезичних робіт та землеустрою; використання інформаційних документів в наукових дослідженнях та вирішення за їх допомогою завдань зі створення інформаційних баз даних; методику системного аналізу в наукових дослідженнях з допомогою програмних комплексів.

Дисципліна "Інституційне забезпечення та правове регулювання ринку нерухомості" вивчає теоретичні засади і практичні механізми  державного правового регулювання ринку нерухомості, як на загальнонаціональному, так і регіональному рівнях, шляхів оптимізації нормативно-правової бази щодо регулювання ринку нерухомості та формування практичних навичок опрацювання і обґрунтування конкретних пропозицій щодо актуальних проблем розвитку ринку нерухомості.

Дисципліна "Організація та методологія наукових досліджень" вивчає основні методи проведення наукових досліджень, організацію і структуру наукового пошуку, методику проведення експериментальних досліджень; алгоритми «експерименту; обґрунтовувати пріоритетні напрями досліджень; складання проекту наукового дослідження; застосовування ПЕОМ при виконанні досліджень, обробку та оцінку результатів досліджень.

Дисципліна "Соціально-економічний розвиток територій" вивчає розуміння економічної, соціальної, суспільної сутності розвитку територій.

Дисципліна "Методологія оцінки нерухомості" вивчає сучасну концепцію оцінки землі та нерухомості в Україні, її нормативно-правову базу, умов та механізми її проведення; методичні підходи та методи оцінки землі та нерухомості для вирішення конкретних завдань у процесі практичного здійснення оцінювання землі і нерухомості.

 

 

Українська