Навчання в Університеті Мішкольца (Угорщина) в рамках програми Erasmus+

У період з 1 лютого по 10 червня 2016 року в рамках проекту Erasmus+ студенти Івано-Франківського національного університету нафти і газу Антонюк Наталія, Кривенко Сергій, Витязь Андрій, Дзьоба Уляна, Лимар Олександр проходили навчання в Університеті Мішкольц (Угорщина). Erasmus + – це програма для вузів і їх студентів, мета якої полягає в тому, щоб сприяти розвитку міжнародного співробітництва в галузі вищої освіти, що дозволяє студентам виїжджати за кордон на деякий час їхнього навчання та практики.

Одним з головних мотивів подати документи на програму Erasmus+ студенти назвали можливість покращити своє життя, удосконалити знання англійської мови та навички з власного фаху, отримати європейський досвід навчання та досвід проживання в багатокультурному середовищі. Також вони зазначили, що навчання там дуже цікаве та вкрай корисне, і не тільки завдяки надбанню знань з різних дисциплін, але й завдяки знайомству зі студентами зі всього світу, що дає змогу розширити свій кругозір, пізнати інші культури та навчитися з ними взаємодіяти.

Процес навчання побудований на груповому виконанні різного роду проектів і завдань, в основі яких лежить не просте запам’ятовування і відтворювання тих чи інших проблем і завдань, а максимальне їх вирішення. Дуже цінується власна думка, при цьому не важливо – правильна вона чи ні. Для забезпечення ефективного процесу навчання діє спеціальна електронна платформа, суть якої полягає в тому, що кожен студент університету має особисту сторінку, на якій він може побачити свій розклад занять, перелік навчальних дисциплін, основну інформацію про себе, своїх одногрупників на тих чи інших парах тощо. Але головною перевагою цієї системи є те, що вона є чудовим способом спілкування між викладачами і студентами. Так, викладачі завантажують в систему всі необхідні матеріали зі своєї навчальної дисципліни і кожен студент, який її вивчає, їх опрацьовує. В той же час студенти відправляють викладачам свої проекти, завдання, презентації для перевірки.

Як зазначили студенти, є багато переваг у навчанні вдома. Але, з іншого боку, проживання якийсь час в іншій країні, може дати хороший життєвий досвід і допоможе удосконалити знання іноземної мови. Тому, якщо з'являється така можливість, – не варто упускати її.