15 березня о 12:45, ІФНТУНГ: презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

Четвер, 15 Березень, 2018 - 12:45 до 15:00

15 березня о 12:45, ІФНТУНГ (ауд. 04) відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» : У 2 ч. Ч. 1. АР Крим – Луганська область / уклад.: О. Білобровець, Л. Бондарук, Т. Ковтунович, Т. Привалко [та ін.], відп. ред. Т. Привалко ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К. І. С., 2017. : іл.».

Збірник спогадів підготовлений у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект започаткований навесні 2014 року, його головною метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності.

Презентований том книги реконструює події місцевих майданів, які відбувалися в різних регіонах України – в АР Крим, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській і Луганській областях.

Під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а як відбувались протести в областях – відомо не дуже багато. Укладачі збірника взяли за мету заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище.

У програмі заходу:

1. Вступне слово – доц. кафедри історії та політології ІФНТУНГ Роман Пуйда, активний учасник Івано-Франківської Революції Гідності.
  2. Презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» – Василь Тимків, голова Івано-Франківського товариства "Меморіал", координатор збору усних свідчень у м. Івано-Фраківську
  3. Виступи лідерів Івано-Франківського та Луганського майданів – героїв книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»:
  • Тарас Зень – журналіст, генеральний директор ТРК «Вежа»;
  • Сергій Сивачук – голова Івано-Франківської обласної громадської організації «Патріот України»;
  • Ірина Магрицька – голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні, член ради Луганського євромайдану, доцент кафедри філології та перекладу ІФНТУНГ;
  • Михайло Андрейчук - художник-архітектор.

Вхід вільний