2. Активності


1. Партнерство без кордонів

 Початок реалізації проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» (Cross-border Network of Energy Sustainable Universities (NET4SENERGY) в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» (HUSKROUA). Цього ж дня в Івано-Франківській обласній державній адміністрації головним бенефіціаром – Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу в особі ректора Євстахія Крижанівського та керівником Спільного технічного секретаріату Програми HUSKROUA Ароном Сокачем підписано грантову угоду на реалізацію цього проєкту. В офіційній процедурі контрактування також взяли участь: проректор з науково-педагогічної роботи, координатор проєкту Максим Карпаш, голова ОДА Денис Шмигаль, міський голова Руслан Марцінків, представники університету, органів влади, громадськості. 

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/news/NET4SENERGY

- Публікація у facebook

 

 

 2. Про перші кроки реалізації проєкту «Транскордонна мережа     енергетично сталих університетів» (Cross-border Network of Energy   Sustainable Universities (NET4SENERGY) в рамках Програми       транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства   «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» (HUSKROUA).

  - Публікація у facebook

 

 

 

 

 

 

3. Перша робоча зустріч партнерів проєкту NET4SENERGY

29 жовтня в ІФНТУНГ відбулась перша робоча зустріч партнерів проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів». У зустрічі взяли участь представники партнерських організацій проєкту – головного бенефіціара ІФНТУНГ, Технічного університету в Кошице (Словаччина), Університету Мішкольца (Угорщина), Північного університетського центру в Байа-Маре Технічного університету Клуж-Напока (Румунія).

Після вітального слова та знайомства координатор проєкту Максим Карпаш презентував учасникам його зміст, кількісні показники та показники успішності виконання. Партнери обговорили також низку нагальних питань, які стосуються впровадження проєкту, зокрема: планування виконання проєкту, фінансові та технічні особливості реалізації спільних заходів проєкту, питання звітності та видимості.

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/news/net4senergy

- Публікація у facebook

 

 

4. Координатор проєкту Максим Карпаш розповів про створення транскордонної мережі енергетично сталих університетів

- Публікація у facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Пріоритет діяльності університету – підвищення енергоефективності

Впровадження проєкту Net4sEnergy передбачає низку заходів і дій, зокрема: створення власних планів дій із енергозбереження, пілотних установок на відновлюваних джерелах енергії із реальною економією для закладу, стажування студентів і викладачів університетів тощо. Сюди ж варто віднести й обміни досвідом між університетами-партнерами. Так, нещодавно члени проєктної групи від ІФНТУНГ – доценти Артур Воронич та Любомир Жовтуля, відвідали партнерський Північний університетський центр в Байа-Маре Технічного університету Клуж-Напока та компанію EATON (Румунія), яка займається виробництвом електричної автоматики, яку використовують як для промисловості, так і для звичайних користувачів. Основна мета візиту – обмін кращими практиками у сфері енергоефективності, енергоменеджменту та відновлюваних джерел енергії. Перейняти та поділитись власним досвідом приїхали і представники інших університетів-партнерів по проєкту – Технічного університету в Кошице (Словаччина) й Університету Мішкольца (Угорщина).

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/news/

- Публікація у facebook

 

6. Планети «Б» не існує

Цьогоріч День Землі відзначають 50-й раз, тому тема свята знакова – кліматичні зміни. Не дивлячись на те, що наразі увага планети прикута до боротьби з пандемією, зміни клімату залишаються не менш важливою проблемою для майбутнього людства. Тому організатори Дня Землі сподіваються, що в 2020 свято стане історичним моментом, який підтримає ще більшу кількість людей, щоб подолати кліматичну кризу і в майбутньому обходитися мінімальним викидом вуглецю в атмосферу.

Близькою є ця тема і для Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.  Адже в університеті реалізовують проєкти, спрямовані на боротьбу зі зміною клімату. Серед останніх, які активно впроваджуються, варто виокремити міжнародний проєкт «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» (Net4SENERGY), який реалізовують з жовтня 2019 року. Цей проєкт націлений, в першу чергу, на те, щоб навчити провідні університети транскордонного регіону HUSKROUA ефективно управляти енергетичними ресурсами на інституційному рівні задля подолання змін клімату.

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/node/5979

- Публікаця у facebook

 

  7. Net4sEnergy: науковці провідних ЗВО 4-х держав ділились досвідом з енергоефективності

 Відповідно до плану реалізації проєкту, 30 квітня за допомогою хмарної платформи WebEx відбувся семінар з обміну  передовим  досвідом у сфері енергоефективності. Організатор - Технічний університет в Кошице. Загалом до онлайн-зустрічі  долучились всі члени проєктних груп партнерських ЗВО. Словацькі колеги (Жолт Чонка (Zsolt Čonka), Наташа Урбанчикова (Nataša Urbancíková), Володимир Кохан (Vladimir Kohan), Ото Худець (Oto Hudec) презентували свої підходи до впровадження енергоефективних заходів, розповіли про успішну реалізацію двох проєктів у сфері відновлюваних джерел енергії, а також про розробку та впровадження спільних освітніх програм з енергоефективності.

Після презентації кращих практик партнери обговорили подальші плани щодо розробки та прийняття планів дій сталого енергетичного розвитку до 2030 року в університетах-партнерах. Адже, проєкт Net4sEnergy націлений, в першу чергу, на те, щоб навчити провідні університети транскордонного регіону HUSKROUA ефективно управляти енергетичними ресурсами на інституційному рівні задля подолання змін клімату.

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/node/6045

Публікаця у facebook

 

8. Підвищення енергоефективності в університеті – пріоритетна мета

Цьогоріч, з 17 по 22 червня в Україні проходить Європейський тиждень сталої енергетики. В ці дні в різних містах, державних установах проходять численні інформаційні заходи, покликані підвищити обізнаність громадян щодо ощадливого споживання енергоресурсів і використання альтернативних джерел енергії.

Наш університет уже декілька років активно працює в цьому напрямі. Зокрема, з 2015 року у на  функціонує ціла екосистема у сфері відновлюваної енергетики: навчання енергоаудиторів, функціонування наукового містечка «Нова Енергія», надання послуг з енергоаудиту, пілотні установки, лабораторії, дослідження науковцями сфери ВДЕ в Івано-Франківській області тощо.

Сьогодні ми хочемо розповісти громадськості про найперспективніший проєкт в цьому напрямі - «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» (NET4SENERGY).  Над ним працюють фахівці провідних університетів транскордонного регіону HUSKROUA: ІФНТУНГ (Україна), Технічного університету в Кошице (Словаччина), Університету Мішкольца (Угорщина), Технічного університету Клуж-Напока (Північний університетський центр в Байа-Маре, Румунія).  ІФНТУНГ у цьому проекті виступає бенефіціаром.

- Детальніше про подіюhttps://cutt.ly/ffCjdmN

Публікаця у facebook

 

 

9. В ІФНТУНГ працюють над створенням системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів для будівель університету

Відповідно до плану реалізації проєку на кафедрі енергетичного  менеджменту і технічної діагностики (ЕМ і ТД) розпочато монтаж пілотної системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів. Про особливості цієї системи розповідає доцент кафедри ЕМ і ТД Андрій Яворський: «Оскільки кафедра займає третину будівлі 9-го корпусу університету, відповідно існує унікальна можливість змоделювати систему моніторингу, яка дозволить отримати реальні дані по споживанню електричної та теплової енергії, холодної та гарячої води. Окрім того, в кожному навчальному приміщенні буде відбуватися моніторинг основних показників мікроклімату – температури і вологості повітря, концентрації вуглекислого газу. Окремою складовою системи моніторингу буде метеорологічний модуль, що дозволить відслідковувати температуру та вологість зовнішнього повітря, напрямок і швидкість вітру, атмосферний тиск, інтенсивність сонячного випромінювання, значення і тренд зміни атмосферного тиску та величину атмосферних опадів». Загалом система моніторингу створюється на базі smart-пристроїв енергомоніторів українського компанії smart-MAC (https://smart-mac.com/).  Усі отримані дані в процесі моніторингу доступні для перегляду в режимі реального часу на будь-якому пристрої (ПК, планшет, смартфон) і зберігаються для подальшого аналізу у хмарному сховищі. Веб-додаток системи дозволяє зручно представляти дані моніторингу з прекрасною візуалізацією.

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/node/6243

Публікаця у facebook

 

10. Контролювати – економити – передавати досвід

23 липня відбувся міжнародний онлайн-семінар, на якому науковці ІФНТУНГ ділились з іноземними партнерами кращими практиками у сфері енергоефективності. Про досвід розбудови потенціалу в сфері енергоефективності в Івано-Франківській області розповів проректор ІФНТУНГ, координатор проєкту NET4SENERGY Максим Карпаш. Так, для прикладу, в університеті з 2015 року функціонує ціла екосистема у сфері відновлюваної енергетики: навчання енергоаудиторів, функціонування наукового містечка «Нова Енергія», надання послуг з енергоаудиту, пілотні установки, лабораторії, дослідження науковцями сфери ВДЕ в Івано-Франківській області тощо. Із зібраними даними для формування плану дій сталого енергетичного розвитку до 2030 року ознайомив доцент кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Віталій Цих.

Також в рамках семінару було презентовано систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів, яку створили відповідно до плану реалізації проєкту. Презентував її доцент кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Андрій Яворський.

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/node/6288

Публікаця у facebook

 

11. Заощаджувати енергію можна лише тоді, коли знаєш скільки її споживаєш!

У рамках проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» (NET4SENERGY) в одному з корпусів ІФНТУНГ створили систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів. Така установка дозволить отримати реальні дані по споживанню електричної та теплової енергії, холодної та гарячої води. Окрім того, в кожному навчальному приміщенні буде відбуватися моніторинг основних показників мікроклімату – температури і вологості повітря, концентрації вуглекислого газу. Окремою складовою системи моніторингу є метеорологічний модуль, що дозволить відслідковувати температуру та вологість зовнішнього повітря, напрямок і швидкість вітру, атмосферний тиск, інтенсивність сонячного випромінювання, значення і тренд зміни атмосферного тиску та величину атмосферних опадів. Усі отримані дані в процесі моніторингу доступні для перегляду в режимі реального часу на будь-якому пристрої та зберігаються для подальшого аналізу у хмарному сховищі. Веб-додаток системи дозволяє зручно представляти дані моніторингу з прекрасною візуалізацією.

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/node/6288

Публікаця у facebook

 

12. Net4sEnergy: як ефективно управляти енергетичними ресурсами на інституційному рівні

10 вересня відповідно до плану реалізації проєкту, відбувся семінар з обміну передовим  досвідом у сфері енергоефективності. Організатор - Університет Мішкольца (Угорщина). Загалом до онлайн-зустрічі долучились всі члени проєктних груп партнерських ЗВО. Угорські колеги презентували свої підходи до впровадження енергоефективних заходів, розповіли про успішну реалізацію проєктів у сфері відновлюваних джерел енергії.

Особливу увагу фахівці зосередили на обговоренні основних положень спільної освітньої  програми «Енергетичний менеджмент в громадських закладах». Програма буде впроваджуватись з метою формування у слухачів необхідних професійних знань і вмінь з ефективного використання енергетичних ресурсів, пошуку шляхів щодо підвищення енергоефективності громадських закладів на основі постійного обліку та моніторингу споживання, проведення типових енерготехнологічних вимірювань і перевірок, складання паливно-енергетичних балансів, проведення енергетичного аудиту, аналізу ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, а також аналізу економічної доцільності впровадження різного роду енергоощадних заходів.

- Детальніше про подіюhttp://nung.edu.ua/node/6399

Публікаця у facebook

Українська