Новини

Відбувся дистанційний захист магістерських робіт українських студентів, що навчаються за програмою подвійних дипломів в Гірничо-Металургійній академії ім. Станіслава Сташица в м. Краків (Польща). Всі студенти захистилися на відмінно.

      

======================================================================================================================================

Час сміливих та нестандартних кроків   


Така характеристика якнайкраще підходить для дистанційного навчання, бо нам доводиться жити, працювати, навчатись, забезпечувати якість освіти та ефективність управління в умовах соціального дистанціювання.

«За умови, що  дистанційне навчання в навчальному закладі – це добре організована й контрольована освіта з використанням комп’ютерної техніки й комунікаційних мереж, - ділиться своїми думками Віталій Ярославович Василишин – заступник директора Інституту інженерної механіки, доцент кафедри інженерної та комп’ютерної графіки та експерт з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості освіти. – Сьогодні вже змінилося декілька поколінь спеціальних технологій в галузі дистанційної  освіти – починаючи від звичайних друкованих освітніх видань до сучасних комп'ютерних технологій: освітнє телебачення, аудіо та відеотрансляції, відеоконференції, E-Learning, різноманітні інтернет-трансляції, інтернет-конференції). І я мав нагоду познайомитись з досвідом інших вузів по дистанційному навчанню і можу сказати, що наш Центр дистанційного навчання є передовим. Його платформу Moodle можна вважати гідною альтернативою іншим засобам. Мені вона надзвичайно допомогла».

Сьогодні багато говорять про нарікання студентів на надання студентам завдань щодо читання фантастичних обсягів навчальної чи наукової літератури або написання валу трудомістких і беззмістовних письмових робіт.

«Дехто уявляє інформаційні ресурси дистанційного навчання, як сукупність відсканованих підручників, розміщених в Інтернеті, які потрібно прочитати, а потім переказати. Але це далеко не так. Звісно, якісно створені мультимедійні підручники є частиною ресурсу дистанційного навчання, проте головний його аспект – це постійне інтерактивне спілкування студента з викладачем. А для предметів, які я викладаю – «Нарисна геометрія» та «Інженерна та комп’ютерна графіка», такий підхід взагалі неможливий. Так, працювати дистанційно нелегко. Неможливо замінити живе спілкування викладача зі студентами: пояснення матеріалу, коли бачиш очі студента, не замінить жодне найкрутіше відео. А лабораторні роботи, а курсова? Студенти намагалися йти навіть на крок попереду від завдання. Особливо під час виконання робіт на комп’ютері в програмі KOMPAS. Я намагався забезпечити моїх студентів основним обсягом навчального матеріалу, давав можливість спілкуватися й одержувати постійний зворотний зв’язок від будь-якого студента, де б він не перебував».

Багато психологів говорять про віртуальну втому в умовах дистанційного навчання.  

«Що ж, в цій ситуації студента всебічно потрібно підтримувати своїми фаховими консультаціями та порадами, аби вони не шукали відповіді на незрозуміле питання в інтернеті. Я майже постійно зі своїми студентами на зв’язку у Viber, Telegram та ін., при  потребі й не тільки під час пар: вони телефонують за порадами з приводу технічних аспектів роботи на сайті. Звісно, пояснюєш, розповідаєш, як подолати труднощі, з якими вони стикаються. Але загалом студенти дуже активно включились в дистанційний навчальний процес. Так, треба було думати, як залучати студентів, якими матеріалами. Хоча в декого віртуальна втома почалась одразу (сміється). На початках, коли деякі студенти вважали, що карантин на тиждень-другий, вони не виходили на зв’язок, робили вигляд, що до сесії далеко, але… Все змінилось. Почалась робота, кресленники, ескізи, формати А4, А3».

Вочевидь, закладам освіти доведеться системно осмислити обсяги, форми організації дистанційного навчання та притомні інструменти контролю його якості.

«Дистанційна форма навчання в нашому університеті  досить ефективна. Відчувається технічна підтримка з боку працівників ЦДН, дуже подобається їхнє відповідальне ставлення. Платформа MOODLE дає хороші можливості, зокрема, для створення тестів із варіантами зміни вихідних даних у задачах. І цю платформу потрібно розвивати  для всіх курсів, бо, як показала практика, комунікація студент-викладач у соціальних мережах призводить до  велетенських списків  повідомлень. Хоча мої практичні заняття проходили за допомогою різних комп’ютерних програмних продуктів.

Ми ще будемо аналізувати переваги та недоліки дистанційного навчання у всеукраїнському масштабі, але вже сьогодні кожен викладач, який упродовж трьох місяців став учасником цього процесу, може сказати, що основною перевагою дистанційної форми навчання  є, передусім, її зручність: студент самостійно обирає час і місце для навчання (індивідуальний процес навчання та гнучкий графік консультацій). Заміна конспектів електронними ресурсами та новітніми методами навчання, а також постійні консультації з викладачем надають цій формі самоосвіти додаткові переваги – відсутність необхідності відвідувати лекції та семінари та демократичний зв’язок «викладач–студент».

То чи можна вважати, що для студентів дистанційне навчання – благо?

«Взагалі для навчання «на відстані» потрібно мати сильну мотивацію й самоорганізацію, бо, як було сказано, дистанційне навчання – це, передусім, самоосвіта, тобто здатність студента працювати самостійно. Для когось це є перевагою, а для когось, навпаки, – недоліком, – все залежить від людини та її характеру».

Сьогодні і студенти, і викладачі, і працівники скучили за світлими та просторими університетськими аудиторіями, лабораторіями та живим спілкуванням. Але Віталій Василишин вважає: «Це був час сміливих та нестандартних кроків, які успішно зробили викладачі ІФНТУНГ, щоб навчати дистанційно».

==================================================================

Співпраця між ІФНТУНГ та Краківською AGH: нові можливості

Про нові можливості співпраці між Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу та Краківською гірничо-металургійною академією ім. С. Сташица йшлось в інтерв’ю ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського, яке вийшло у квітневому номері польської газети в Україні «Kurier Galicyjski». Очільник університету наголосив на довготривалій та взаємовигідній співпраці між навчальними закладами, коріння якої сягають 1994 року.

Євстахій Іванович розповів про нові виклики та умови, можливості навчання та наукової співпраці, програму подвійних дипломів, та що власне через зміни в польському освітньому законі довелось підписувати нові Угоди: «З 2011 року відповідно до програми подвійних дипломів 443 магістри успішно завершили навчання AGH з 14 спеціальностей.  Сьогодні охочі навчатись у Польщі мають підтвердити знання мови на рівень В 2. Але й університет намагається запропонувати студентам вивчати польську мову в його стінах. 92 кращих студентів ІФНТУНГ в цьому році розпочали семестр у Польщі. І це тільки в   магістратурі AGH.  Та наш університет співпрацює й з багатьма іншими вищими технічними закладами Польщі».

====================================================================

Дирекція ІІМ

вітає усіх працівників з Великоднем!!! 

                                             

==============================================================

Визначено переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі «Нафтова і газова промисловість»

Дипломом І ступеня по секції  «Нафтогазова інженерія» нагороджено студента групи НІОм-19-1к Канівця Миколу за наукову роботу «Вдосконалення високонапірної лінії насосно-циркуляційної системи бурової установки» (науковий керівник – професор кафедри нафтогазових машин та обладнання Лях Михайло Михайлович).

На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу 23-26 березня 2020 р. проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу в галузі «Нафтова і газова промисловість». Понад 97 учасників конкурсу з 24 закладів вищої освіти України представили 73 наукові роботи  у чотирьох  номінаціях:

         -нафтогазова інженерія;

         - електроенергетика та вимірювальна техніка;

         - економіка та управління підприємствами нафтогазового комплексу;

         - геологія, геофізика та безпека довкілля.

         Нагороду отримали 18 конкурсних робіт. Серед переможців й  представники ІФНТУНГ.

Вітаємо студентів та керівників наукових проектів з перемогою! Бажаємо нових звершень!

====================================================================================================================================

Безпрецедентний прорив у співпраці між Краківською гірничо-металургійною академією імені С. Сташіца та ІФНТУНГ

                            

Підписано нову Угоду про співпрацю Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу з Краківською гірничо-металургійною академією імені С. Сташіца (AGH), серед пріоритетів якої безкоштовна програма подвійних дипломів для магістрів та спільна польсько-українська наукова та інноваційна діяльність. Хоча вектори співпраці набагато ширші. Підґрунтям для заміни підписаної вперше в 1994 та продовженої у 2010 році Угоди став новий польський Закон «Про вищу освіту», який виставив низку додаткових умов для іноземних студентів. З необхідністю внесення змін до різних угод та програм співпраці опинились всі українські ЗВО, які мають тісні зв’язки з польськими освітніми закладами. Тож, щоб забезпечити студентам ІФНТУНГ безперебійну участь у програмі подвійних дипломів, яка передбачає  одержання по завершенні навчання ступеню магістра як ІФНТУНГ, так і AGH, до Кракова вирушила делегація університету у складі першого проректора Олега Мандрика, директорів Інститутів – Олега Витязя (ІНГІ)Валерія Омельченка (ІПНТ)Любомира Романишина (ІІМ) Мирослава Мазура (ІАБЕ). Упродовж двох днів візиту були проведені ефективні переговори, результатом яких стали підписані нові Угоди. Серед положень незмінним залишилось безкоштовне навчання в AGH наших студентів, для магістрантів Інституту нафтогазової інженерії та Інституту природничих наук і туризму угоди, які почнуть діяти з 1 вересня 2020 року, підписані на безстроковий термін.

======================================================================================================================================

«Бути всім в одному човні і гребти в одному напрямі!»

Такий посил про зміни у вищій освіті почули від заступника Міністра освіти і науки України Єгора Стадного викладачі та студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу під час зустрічі в рамках перебування чиновника на Івано-Франківщині.

«Зацікавленими в якісній вищій освіті повинні бути всі – і викладачі, і студенти, і роботодавці. Ми хочемо змінити застарілу систему освіти, коли випускник ЗВО, з’явившись на роботу, чув «крилату» фразу: «А тепер забудь все, що ти вчив в університеті!» Прикладом змін є дуальна форма вищої освіти, коли студенти і навчатимуться, і набуватимуть досвіду за фахом, отримуватимуть зарплату.  Ми уже змінили систему фінансування, тобто, гроші розподілятимуться між університетами в залежності від їхніх результатів та чи входять вони до міжнародних рейтингів. Заплановано збільшення фінансування регіональних університетів. І ми налаштовані підтримувати у першу чергу технічні, інженерні спеціальності за державні кошти», - заявив на початку зустрічі Єгор Андрійович.

==================================================================================================================================

Директор Інституту Інженерної Механіки проф. Романишин Л.І. взяв участь у виставці

нафтогазової промисловості НАФТА.ГАЗ.СЕРВІС 2020 в складі делегації ІФНТУНГ

Світлина від Oleg  Vytyaz.

 

=================================================================================================================================

 

Дирекція Інституту Інженерної Механіки!!!

 щиро вітає – завідувачку кафедри інженерної та комп’ютерної графіки Лесю Шкіцу із підписанням міжнародного проекту «Ro-Ua Trans-border Academic Development for Research and Innovation». Сьогодні 11 лютого в приміщенні Івано-Франківської обласної адміністрації перший проректор ІФНТУНГ Мандрик О. М. підписав Грантовий контракт, партнерами університету в якому є Технічний Університет Клуж-Напока - Північний Університетський центр Бая Маре (Румунія) та румунська громадська організація «Академічна організація для досліджень, інновацій та професійного розвитку».

Світлина від Віталія Василишина.

===============================================================================================================================

ВІТАЄМО СТУДЕНТІВ ІНСТИТУТУ ІНЖЕНЕРНОЇ МЕХАНІКИ!!!
Новий навчальний семестр в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу розпочався приємною несподіванкою для студентів-відмінників. З ініціативи студентського профкому сьогодні, 13 лютого, ректор університету, професор Євстахій Крижанівський відзначив кращих студентів подяками та грошовими призами.
Інститут інженерної механіки
1. Молчанов А. О. (ПМ-16-1) – 94,0 б. * (Вищі бали за іспити)
2. Пендерецький М. В. (ПМ-16-1) – 94,0 б.
3. Веркалець А. (ПМ-17-1) – 93,62 б.

Світлина від Віталія Василишина.

===============================================================================================================================

«ВПЕРШЕ !»

Цим словом можна охарактеризувати святкове і урочисте вручення дипломів Магістрів випускникам кафедри Нафтогазових машин та обладнання 
26 грудня 2019 р.

ВПЕРШЕ – тому, що це перший науковий ступінь у наших випускників 2019 р. !

ВПЕРШЕ – після реорганізації кафедри у кафедру «Нафтогазових машин та обладнання» !

ВПЕРШЕ – відбулося вручення дипломів магістрам ОПП «Обладнання нафтових і газових промислів», які навчалися за програмою подвійних дипломів з Краківською Гірничо-Металургійною Академією !

ВПЕРШЕ – вручення було таким святковим з неодмінними атрибутами магістрів – урочистими академічними мантіями та шапочками !

Щиро вітаємо МАГІСТРІВ !!!

              
               

====================================================================================================================

11-12 грудня 2019 р. в Краківській гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташиця (AGH,Polska) відбувся захист магістерських робіт 12 студентів Інституту інженерної механіки (ІФНТУНГ), які навчаються за програмою подвійних дипломів (ОП "Обладнання нафтових і газових промислів", спеціальність "Прикладна механіка")

У роботі екзаменаційної комісії приймали участь: директор ІІМ проф. Романишин Л.І. та завідувач кафедри комп'ютеризованого машинобудування проф. Панчук В.Г.

     

====================================================================================================================

У рамках профорієнтаційної роботи директор Інституту інженерної механіки проф. Романишин Л.І.
зустрівся з випускниками Котелевської ЗОШ (Полтавська обл.) та головою Котелевської РДА Колос В.П. (листопад 2019 р.)

        

 

====================================================================================================================

День майбутнього студента. Обирайте Інститут Інженерної Механіки!!!

            

 

====================================================================================================================

1 вересня 2019 р. відбулася урочиста посвята в студенти ІФНТУНГ. На урочистій події  -  першокурсники Інституту Інженерної Механіки. ВІТАЄМО!!!

                          

 

====================================================================================================================

Заступник директора Інституту інженерної механіки, доцент кафедри інженерної та комп’ютерної графіки, к. т. н. Василишин Віталій Ярославович, успішно завершив 31 травня 2019 року стажування у Варшавській політехніці на факультеті архітектури. Стажування тривало впродовж квітня - травня 2019 р. Воно проходило в рамках нагороди імені Івана Виговського. Під час стажування Віталій Ярославович прийняв участь у цікавих й актуальних тренінгах та майстер-класах, де ознайомився з методикою викладання студентам предметів архітектурного спрямування, а також взяв участь у науковій конференції “Pomniki Historii - Ochrona, Zarzadzanie, Promocja”. Підготовлено до підписання меморандум про співпрацю між Варшавським технологічним університетом (Польща) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.

     

====================================================================================================================

 

Пишаємося переможцями!

Цього року ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Автомобільний транспорт» відбувся в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті. Свої наукові роботи представили більше 100 найкращих студентів-автомобілістів закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації з усієї України.

Від ІФНТУНГ участь у конкурсі студентських наукових робіт взяли магістр І-го курсу групи АТм-18-1 Андрій Дем’янчук (науковий керівник – завідувач кафедри автомобільного транспорту С. Криштопа) та бакалавр ІІІ-го курсу групи АТ-16-1 Святослав Левко (науковий керівник – доцент Б.Долішній). Студенти-автомобілісти ІФНТУНГ під час доповідей продемонстрували цікаві, сучасні та актуальні наукові роботи й дуже добре відповідали на додаткові запитання.

У підсумку Андрій Дем’янчук та Святослав Левко на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Автомобільний транспорт» вибороли «бронзу».

Також у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Технічна експлуатація автомобілів». Тож на базі кафедри технічної експлуатації та сервісу автомобілів ХНАДУ випробування пройшли 76 кращих студентів-автомобілістів з усієї України. ІФНТУНГ представляли бакалавр ІV-го курсу групи АТ-15-1 Петро Цвеюк, підготовкою якого займався доцент І. Захара. Студент ІФНТУНГ продемонстрував високе знання предмету, глибокі фахові знання за профілем спеціальності та одержав призове третє місце.

Але найбільш вагомих результатів досягнув цього року бакалавр ІІІ-го курсу групи АТ-16-1 Максим Масленніков. Під керівництвом завідувача кафедрою
С. Криштопи він взяв участь у ІІ-му турі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Автомобільний транспорт». Свій доробок тут демонстрували студенти з 52-х країн світу. Максим Масленніков представив власну надзвичайно цікаву наукову роботу, показав бездоганні глибокі знання, продемонстрував відмінний рівень володіння англійською мовою та в напруженій конкурентній боротьбі здобув
перше місце.

Результати студентів спеціальності «Автомобільний транспорт» вкотре засвідчили високий рівень якості освіти в ІФНТУНГ. Вітаємо наших призерів із перемогою та зичимо їм подальших успіхів і досягнень у навчанні

 

=======================================================================================================================

 

27-29 травня 2019 року відбулася Міжнародна науково-технічна конференція "Нафтогазова енергетика – 2019"

Науковці Інституту інженерної механіки взяли активну участь у роботі конференції, поспілкувалися з колегами, обмінялися досвідом, намітили шляхи подальшого розвитку галузі.

        

 

=========================================================================================================================

Поздоровляємо 

призерів 2 етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з технології машинобудування,

яка відбулася 14-17 травня 2019 р. на базі кафедри "Технологія машинобудування ім. А.О.Маталіна"

Одеського національного політехнічного університету 

Довбуша Івана (гр. ПМКк-18-1)

за зайняте 2 місце в особистому заліку

Дмитруся Володимира (гр. ПМКк-18-1)

за зайняте 1 місце у конкурсі "3D моделювання та СПРУТ-ТП"

  

===============================================================================================================================

VIII Міжнародна конференція "Прогресивні технології в машинобудуванні - PTME-2019", 5 - 8 лютого 2019 р.
Робочі моменти - вітальне слово ректора ІФНТУНГ проф.Є.І.Крижанівського, виступи та доповіді учасників на пленарному та секційних засіданнях.

VIII International Conference "Progressive Technologies in Mechanical Engineering - PTME-2019", February 5 - 8, 2019
Working moments - greetings of the rector of the IFNTUOG prof. Ye.I.Kryzhanivskyi, speeches and reports of participants of plenary and sectional meetings.

    

         

 

====================================================================================

Директор Інституту інженерної механіки проф. Романишин Л.І. відвідав Сумський державний університет. Під час візиту він ознайомився з особливостями навчального процесу підготовки фахівців (e-learning та blended learning) та матеріально-технічною базою кафедр факультету ТеСЕТ: прикладної гідроаеромеханіки, прикладного матеріалознавства і технологій конструкційних матеріалів, процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв.
Провів зустрічі з представниками компанії «MEILLER Slany s.r.o.» та компанії «Air Supply Solutions s.r.o.»(м. Слані, Чехія).  

      04.02.2019

 

====================================================================================

 

ІІ Міжнародна науково-технічна конференція МАШИНИ, ОБЛАДНАННЯ І МАТЕРІАЛИ ДЛЯ НАРОЩУВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИДОБУТКУ НАФТИ і ГАЗУ PGE – 2018

Час роботи конференції: Вівторок, 24 Квітня 2018 з 09:00  -  П'ятниця, 27 Квітня, 2018 до 16:00

Організаційний комітет

академік НАНУ, проф. Крижанівський Є.І.,, ректор ІФНТУНГ, академік НАНУ, професор - голова оргкомітету;
проф. Романишин Л.І., директор інституту інженерної механіки, заступник голови;
проф. Чудик І.І., проректор з наукової роботи ІФНТУНГ; 
проф. Мандрик О.М. проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ; 
проф. Карпаш М.О. проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ; 
проф. Антоні Калукевич декан факультету інженерної механіки та робототехніки Гірничо- металургійної академії ім. С. Сташіца (Польща); 
проф. Марія Цехановська директор Науково-дослідного інституту нафти і газу (Польща); 
проф. Копей Б.В.,  зав.каф. нафтогазового обладнання; 
проф. Шлапак Л.С., зав.каф. зварювання конструкцій і відновлювання деталей машин; 
проф. Панчук В.Г., , зав.каф. комп'ютеризованого машинобудівного виробництва; 
доц. Воронич А.Р., завідувач відділу міжнародних зв’язків.

Секретаріат конференції: 

Мосора Юрій Романович 
тел. +380958601575

 

Детальна інформація:   http://nung.edu.ua/pge2018

 

=======================================

 

20 вересня в рамках святкування Дня університету, що відмічається щороку під покровом Пречистої Діви Марії – 21 вересня, відбулося освячення символьної композиції фрагмента зубчастого редуктора - символа інституту інженерної механіки.


 

   
     
 

 

Українська