2. Організація навчального процесу підготовки офіцерів запасу

Організація навчального процесу підготовки офіцерів запасу.

Навчання на кафедрі військової підготовки проводиться методом військового дня, який передбачений розкладом занять вищих навчальних закладів (в подальшому ВНЗ). Заняття на кафедрі студенти відвідують у встановленій уніформі. Під час навчання на кафедрі військової підготовки вони дотримуються вимог Розпорядку дня кафедри військової підготовки для студентів, які навчаються за програмою офіцерів запасу. Під час проходження військової підготовки на тих хто навчається  розповсюджуються вимоги Статутів Збройних Сил України.

Термін навчання на кафедрі – 2 роки. Після успішного завершення повного курсу навчання на кафедрі військової підготовки студенти призиваються військовим комісаріатом для проходження військових навчальних зборів у військах терміном на 30 діб. На час проходження зборів на них розповсюджуються вимоги Статутів Збройних Сил України, що стосуються рядового складу строкової служби. Під час проходження зборів до них звертаються „товариш курсант”.В кінці проходження зборів курсанти здають державний комплексний іспит за військовим фахом.

Після завершення повного курсу навчання на кафедрі військової підготовки, проходження військових зборів та здобуття вищої освіти студентам присвоюється військове звання „молодший лейтенант”. Фактично, студенти, які навчаються на кафедрі військової підготовки, отримують ще одну додаткову спеціальність, що в подальшому надасть їм можливість розширити коло місць працевлаштування (в т.ч. у силові структури України). Особам, які атестовані в офіцерський склад, термін навчання на кафедрі військової підготовки зараховується, як проходження строкової військової служби.